Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN vedl zkušební palbu strategických raket dlouhého doletu


 

Pchjongjang 13. října čučche 111 (2022) (KCNA) – Zkušební palba strategických řízených střel dlouhého doletu byla úspěšně provedena 12. října jako součást účinných praktických opatření k posílení válečných odstrašujících prostředků země, jak to vyžaduje současná situace a revoluce.

Generální tajemník Korejské strany práce a předseda její Ústřední vojenské komise vážený soudruh Kim Čong Un na místě dohlížel na zkušební odpal strategických řízených střel dlouhého doletu.

Zkušební palbu sledovali členové Ústřední vojenské komise strany.

Tento úspěšný zkušební start bezchybně potvrdil přesnost, technickou převahu a bojovou účinnost zbraňových systémů jako celku.

Vážený soudruh Kim Čong Un vyjádřil velkou spokojenost s výsledkem zkušební palby a ocenil zvýšenou schopnost reakce našich jaderných bojových sil, které opět potvrdily svou důslednou bojovou připravenost zničit nepřátele jedním bezpodmínečným, pohotovým, přesným a silným protiútokem jakéhokoli zbraňového systému.

Vážený soudruh Kim Čong Un vyjádřil naději a přesvědčení, že jaderné bojové síly republiky zdokonalí přesnost a spolehlivost bojové připravenosti a na památku se nechal vyfotografovat s účastníky úspěšné zkušební palby.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp