Skip to content

Konalo se rozšířené zasedání sekretariátu ÚV KSP


 
Pchjongjang 28. června čučche 111 (2022) (KCNA) – 27. června se v sídle Ústředního výboru strany konalo rozšířené zasedání sekretariátu Ústředního výboru Korejské strany práce.

Jednání předsedal generální tajemník Korejské strany práce vážený soudruh Kim Čong Un.

Zúčastnili se členové sekretariátu ÚV KSP. Jako pozorovatelé byli přítomni vedoucí příslušných oddělení ÚV KSP, první zástupce vedoucího a zástupci vedoucího organizačního a instruktorského oddělení.

Na jednání byly projednány důležité otázky stranické práce, včetně zlepšení a zefektivnění systému práce vedoucích stranických orgánů všech stupňů, posílení jejich politické činnosti, reorganizace aparátů některých oddělení ÚV strany, vytvoření nového systému posilování vedení a pomoci při práci všech provinčních stranických výborů. Dále byly projednávány otázky zlepšení pravidel obecných záležitostí ve straně a systému nakládání s důvěrnými dokumenty, posílení politického vedení práce v oblastech státní a veřejné bezpečnosti, justice a prokuratury, organizování nezbytných prací v tomto roce pro současnost, problematika nastavení nového systému studia ke zvýšení politické a praktické kvalifikace a pracovní způsobilosti funkcionářů stranických organizací všech úrovní a problematika upřednostňování organizací pracujícího lidu v celé straně a zintenzivnění jejich práce.

Vážený soudruh generální tajemník přednesl důležitý závěrečný projev o úloze a bezprostředních úkolech oddělení ÚV strany a hlavních zásadách, úkolech a způsobech, kterých se musí celá strana držet v politické činnosti.
 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp