Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN poslal léčiva Městskému výboru KSP v Hedžu


 
Pchjongjang 16. června čučche 111 (2022) (KCNA) – Vážený soudruh Kim Čong Un poslal 15. června v souvislosti s vypuknutím akutní střevní epidemie ve městě Hedžu v provincii Jižní Hwanghe léky připravené jeho rodinou Městskému výboru Korejské strany práce v Hedžu.

Vážený soudruh generální tajemník předal léky připravené svou rodinou stranickému výboru ústředí strany a požádal, aby pomocné léky byly zaslány Městskému výboru KSP v Hedžu a aby městský výbor strany konkrétně vzal v úvahu rodiny, které jsou nemocné epidemií, a okamžitě jim poskytl léky ve snaze alespoň trochu přispět k jejich léčbě.

Vážený soudruh generální tajemník poukázal na to, že výbory základních stranických organizací a stranických buněk oddělení Ústředního výboru strany by měly zavést organizační práci, aby bezvýhradně připravily a poslaly potřebné léky pro léčbu epidemie, která vznikla ve městě Hedžu a okrese Kangrjong, a tím splnit přirozenou povinnost pracovníků Ústředního výboru strany.

Soudruh generální tajemník zdůraznil, že šíření infekce by mělo být co nejdříve zastaveno pečlivými karanténními opatřeními u pacientů s podezřením na akutní střevní epidemii diagnostikovanou epidemiologickým vyšetřením a vědeckými vyšetřovacími metodami a intenzivní dezinfekcí infikovaných míst. Zdravotnické orgány v těchto regionech by přitom podle něj měly vložit celou svou duši do intenzivní léčby pacientů, aby epidemii co nejdříve utlumily v zárodku.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp