Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN vyjádřil hlubokou soustrast u rakve soudruha Hjon Čchol He


 
Pchjongjang 21. května čučche 111 (2022 (KCNA) – Generální tajemník Korejské strany práce a předseda pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky vážený soudruh Kim Čong Un vyjádřil 20. května hlubokou soustrast u rakve zesnulého nositele Kim Ir Senova řádu a Kim Čong Ilova řádu, hlavního poradce ministerstva obrany KLDR, maršála Korejské lidové armády soudruha Hjon Čchol He.

Doprovázeli ho členové prezídia politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce soudruzi Čche Rjong He, Čo Jong Won, Kim Tok Hun, Pak Čong Čchon a Ri Pjong Čchol, členové a kandidáti na členy politbyra ÚV strany, členové Ústřední vojenské komise strany, vedoucí funkcionáři ministerstva obrany, velitelé vojsk Korejské lidové armády a velitelé a političtí komisaři sborů.

 

 

Soudruh Kim Čong Un uctil památku soudruha Hjon Čchol He, veterána ozbrojených sil republiky a neochvějného revolucionáře, který po celý svůj život s bezmeznou věrností a duchem oddané služby straně a revoluci, vlasti a lidu vykonával vynikající činy v posvátném boji za obranu suverenity národa a nejvyšších zájmů země.

Soudruh Kim Čong Un vyjádřil hlubokou soustrast členům rodiny zesnulého a srdečně je utěšil.

Hlavní poradce Ministerstva obrany KLDR, maršál Korejské lidové armády soudruh Hjon Čchol He zemřel na selhání různých orgánů 19. května čučche 111 (2022) v 9 hodin ve věku 87 let.

 

 

Funkcionáři a sloužící mužstvo se loučí se soudruhem Hjon Čchol He

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp