Skip to content

Zasedání prezídia politbyra ÚV KSP analyzovalo protiepidemickou krizovou situaci


 
Pchjongjang 18. května čučche 111 (2022) (KCNA) – 17. května se v sekretariátu Ústředního výboru Korejské strany práce konalo zasedání prezídia politbyra Ústředního výboru strany.

Zasedání předsedal generální tajemník KSP vážený soudruh Kim Čong Un.

Jednání se zúčastnili členové prezídia politbyra ÚV KSP. Jako pozorovatelé byli přítomni tajemník ÚV KSP soudruh Ri Il Hwan a vedoucí oddělení ÚV KSP soudruzi Kim Če Rjong a Ču Čchang Il.

Na jednání byla analyzována současná protiepidemická krizová situace, prostudována a projednána další protiepidemická politika a směřování politiky strany a státu v maximálně nouzové protiepidemické situaci.

Dále byla projednána zpráva o provádění politiky strany a státu za první pololetí letošního roku k 17. květnu a projednány podklady a návrhy organizačních otázek, které budou předloženy 5. plénu 8. Ústředního výboru strany.

Soudruh generální tajemník analyzoval zjištěná omezení a nedostatky v činnosti sekretariátu a politbyra ÚV strany a objasnil opatření k jejich překonání.

Na jednání přednesl vážený soudruh generální tajemník důležitý závěrečný projev k provádění protiepidemické politiky strany a státu v současné době.

Prohlásil, že za stavu nouze znovu vyburcuje celou stranu jako aktivní sopku, aby prověřené vedení vlastní naší straně před historií a dobou splnilo svou odpovědnost a bránilo tak bezchybně blaho země a lidu a znovu ukázalo celému světu sílu a ducha hrdinné Koreje.
 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp