Skip to content

Shromáždění odhodlání zdravotníků Korejské lidové armády

Pchjongjang 17. května čučche 111 (2022) (KCNA) – Na zvláštní rozkaz Ústředního výboru strany, který očekává, že Korejská lidová armáda bude hrát hlavní síly při obraně bezpečnosti země a lidských životů v současné krizi veřejného zdraví, byla mocná síla vojenského zdravotnictví okamžitě vyslána pro dodávky léků nezbytných pro probíhající protiepidemickou kampaň.

 

 

Shromáždění odhodlání vojenských zdravotníků, kteří složili přísahu splnit svou čestnou povinnost v boji za překonání zdravotní krize, která se rozvinula v hlavním městě, se konalo 16. května na ministerstvu obrany.

Shromáždění se zúčastnili bojovníci vojenského zdravotnictví Korejské lidové armády, kteří se budou podílet na poskytování léků Pchjongjangu a plnění úkolu jejich přepravy, a funkcionáři ministerstva obrany.

Člen prezídia politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce, tajemník ÚV strany soudruh Pak Čong Čchon předal zvláštní rozkaz Ústřední vojenské komise KSP o naléhavém zapojení sil vojenské lékařské oblasti Korejské lidové armády do nouzové protiepidemické fronty hlavního města.

Generálplukovník Kwon Tche Jong, první náměstek ministra obrany a náčelník generální správy logistiky lidové armády, důstojník Rjang Čchung Sok a poddůstojník Čche Tong Džu přednesli projevy odhodlání.

Poté byla složena písemná přísaha soudruhu Kim Čong Unovi.

Písemná přísaha vyjadřuje odhodlání a věrnost všech účastníků důstojně plnit zvláštní rozkaz Ústřední vojenské komise KSP s cílem jistě zvítězit v protiepidemickém boji.

Po shromáždění odhodlání byli důstojníci a poddůstojníci naléhavě vysláni jako členové skupiny pro léčbu a zásobování k vyřešení protiepidemické krize v Pchjongjangu jménem výboru Korejské lidové armády Korejské strany práce.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp