Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN navštívil čestné pohřebiště revolucionářů Tesongsan


 
Pchjongjang 26. dubna čučche 111 (2022) (KCNA) – Generální tajemník Korejské strany práce a předseda pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky vážený soudruh Kim Čong Un navštívil 25. dubna čestné pohřebiště revolucionářů na hoře Tesong (Tesongsan) u příležitosti 90. výročí založení Korejské lidové revoluční armády.

Doprovázeli ho členové prezídia politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce a tajemníci ÚV strany soudruzi Pak Čong Čchon a Ri Pjong Čchol, ministr obrany KLDR soudruh Ri Jong Gil a velitelé velkých jednotek Korejské lidové armády.

 

 

Na čestném pohřebišti revolucionářů byla seřazena čestná stráž Korejské lidové armády. Zazněla hymna KLDR. Za zvuku hudby byl na podstavec památníku položen věnec jménem soudruha Kim Čong Una.

Byly položeny věnce jménem Ústřední vojenské komise Korejské strany práce a Korejské lidové armády. Na stuhách věnců byl nápis „Revolucionáři budou žít věčně.“

Soudruh Kim Čong Un spolu s účastníky uctil památku padlých protijaponských revolucionářů, kteří nešetřili své životy a mládí pro posvátnou věc dosažení nezávislosti vlasti a osvobození lidu.

Proběhl slavnostní pochod čestné stráže Korejské lidové armády.

Soudruh Kim Čong Un si prohlédl čestné pohřebiště revolucionářů.

Soudruh Kim Čong Un uvedl, že 25. dubnu, stále zářícímu v dějinách, existují naše dnešní revoluční ozbrojené síly, které vyrostly a posílily jako mocná armáda světového významu, existuje mocná socialistická Korea, existuje nezávislý a šťastný život našeho lidu. Řekl, že revoluce, která pokračuje s pokrevními pouty idejí a přesvědčení, je navždy neporazitelná. Zdůraznil také, že vznešený duch protijaponských revolučních předchůdců bude věčně nesmrtelný spolu se slavnou historií naší silné revoluční armády, s nárůstem bohatství, moci a rozvojem našeho velkého státu.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp