Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN vedl výstavbu 10 tisíc bytových jednotek v oblastech Songsin a Songhwa před dokončením

 
Pchjongjang 16. března čučche 111 (2022) (KCNA) – Generální tajemník Korejské strany práce a předseda pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky vážený soudruh Kim Čong Un na místě vedl výstavbu obytných domů s 10 tisíci bytovými jednotkami v oblastech Songsin a Songhwa před dokončením stavebních prací.

Doprovázeli ho člen prezídia politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce a tajemník pro organizační záležitosti ÚV strany soudruh Čo Jong Won, tajemníci ÚV KSP soudruzi Ri Il Hwan a O Su Jong a zástupci vedoucích oddělení ÚV KSP.

 

 

S váženým soudruhen Kim Čong Unem se na místě setkali první náměstek ministra obrany soudruh Kim Čong Gwan a místopředseda vlády soudruh Pak Hun, vedoucí funkcionáři projekčních ústavů všech úrovní a stavebních jednotek podílejících se na výstavbě obytných domů s 10 tisíci bytů.

Výstavba obytných budov s 10 tisíci bytů v prvním roce ve čtvrtích Songsin a Songhwa, prováděná v souladu s velkolepou politikou naší strany pro rozvoj architektury orientované na čučche a pětiletým plánem rozsáhlé výstavby hlavního města stanoveným 8. sjezdem strany, je v konečné fázi.

V oblastech Songsin a Songhwa o rozloze 56 čongbo (přibližně hektarů, pozn. překl.) byly pohodlně uspořádány mrakodrapové a výškové budovy různých stylů včetně osmdesátipatrového domu, s moderními a osobitými tvary, vybavenost veřejného zdravotnictví, vzdělávání a služeb a několik parků, nadchodů a dekorativních struktur nezvyklých stylů, to vše v dobré kombinaci s obytnými čtvrtěmi. Projekt byl součástí plánu na rok 2021, první rok pětiletého plánu výstavby hlavního města stanoveného 8. sjezdem strany.

Vážený soudruh generální tajemník se při kontrole různých stavenišť obytných domů konkrétně seznámil se stavem výstavby.

Vážený soudruh generální tajemník vyjádřil spokojenost a řekl, že panorama ulice je skutečně velkolepé a že architektonická a estetická myšlenka strany důsledně uvádět do praxe čučche, národní a moderní charakter, byla přesně realizována.

Vážený soudruh generální tajemník byl velmi rád, že brzy uvidíme obyvatele přestříhnout pásku a stěhovat se do nových domů, čímž se splní jeho další přání. Dojatě vyzval k bezchybnému dokončení výstavby do Dne slunce (110. výročí narození soudruha velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena 15. 4., pozn. překl.).

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp