Skip to content

Naše země oslavila příchod nového roku čučche 111 (2022)


 
Pchjongjang 2. ledna čučche 111 (2022) (KCNA) – Generální tajemník Korejské strany práce a předseda pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky vážený soudruh Kim Čong Un u příležitosti nového roku čučche 111 (2022) navštívil Palác slunce Kumsusan.

Doprovázeli ho členové prezídia politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce soudruzi Čche Rjong He, Čo Jong Won, Kim Tok Hun a Pak Čong Čchon a členové ústředního řídícího orgánu strany.

Jménem soudruha Kim Čong Una byl položen koš květin k sochám velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila. Rovněž byly položeny koše květin jménem Ústředního výboru Korejské strany práce, Komise pro státní záležitosti KLDR, prezídia (stálého výboru) Nejvyššího lidového shromáždění KLDR a vlády KLDR.

Vážený soudruh generální tajemník vstoupil do sálů nesmrtelnosti, kde leží velký vůdce soudruh Kim Ir Sen a velký vůdce soudruh Kim Čong Il ve své životní podobě, a poklonil se jim v nejhlubší úctě na počest Nového roku.
 

 
U příležitosti Nového roku navštívili funkcionáři, pracující, sloužící mužstvo lidové armády, studenti a školáci na různých místech bronzové sochy a mozaiky slunečně usměvavých velkých vůdců soudruhů Kim Ir Sena a Kim Čong Ila a vyjádřili jim svou hlubokou úctu.

U příležitosti Nového roku se v centru i v regionech konala různá představení. Stravovací zařízení na různých místech ožila slavnostními službami.

1. ledna se v Paláci školáků Mangjongde konal novoroční koncert školáků „12 měsíců našeho domova“.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp