Skip to content

Oslaven Den založení Koreje

Pchjongjang 4. října čučche 110 (2021) (KCNA) – Oslava Dne otevření nebe (kečchon-čol; Den narození Tanguna, Den založení Koreje, pozn. překl.) se uskutečnila 3. října před hrobkou krále Tanguna.

Akce se zúčastnil předseda Ústředního výboru Korejské sociálně demokratické strany Pak Jong Il, členové prezídia Ústředního výboru Demokratické fronty pro znovusjednocení vlasti Pak Mjong Čchol a Kim Wan Su, funkcionáři Rady pro znovusjednocení Tangunova národa a příslušných odvětví a pracující lid města Pchjongjangu.
 

 

Byl proveden obětní obřad předků pro Tanguna.

Předseda Ústředního výboru Čchondoistické strany čchongu (Strany mladých přátel nebeské cesty) Ri Mjong Čchol přednesl projev. Ocenil láskyplné zásluhy velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila, kteří nalezli předchůdce našeho národa a celému světu ukázali výtečnost korejského národa.

Uvedl, že díky váženému soudruhu Kim Čong Unovi, obdařenému mimořádnou moudrostí a vynikajícími politickými schopnostmi, důstojnost a postavení našeho socialistického státu vzrostly na nejvyšší úroveň a v této zemi se otevřela nová éra sebeúcty a rozkvětu, bezpříkladná v pěti tisících let dějin národa.

Řekl, že s národní hrdostí a sebevědomím, že máme otce v osobě vynikajícího velikána, bychom měli ze srdce podporovat programové úkoly přednesené v historickém politickém projevu váženého soudruha Kim Čong Una na 5. zasedání 14. Nejvyššího lidového shromáždění, abychom povstali jako jeden muž pro vybudování bohaté a silné vlasti a dosažení znovusjednocení vlasti.

Zdůraznil, že díky osvědčenému vedení váženého soudruha Kim Čong Una a jednomyslné jednotě všeho lidu bude naše vlast navždy zářit celému světu jako skvělý a důstojný stát, nejmocnější a nejlépe vzkvétající stát na světě.

 


 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp