Skip to content

2. den 8. sjezdu KSP – zpráva o činnosti ÚV pokračuje

 

Pchjongjang, 7. ledna čučche 110 (2021) (KCNA) –  Uprostřed povzneseného ducha celé země při zprávách o zahájení 8. sjezdu Korejské strany práce se konal 6. ledna druhý den zasedání sjezdu.

Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, nejvyšší vůdce naší strany, státu a ozbrojených sil soudruh Kim Čong Un pokračoval v přednesu zprávy o činnosti 7. Ústředního výboru strany, zahájeném v prvním dni jednání.

Nadšení účastníků sjezdu ještě roste, když slyší zprávu o práci Ústředního výboru strany, která odráží taktickou a strategickou linii pro znatelný posun na cestě všestranného pokroku v budování socialismu našeho stylu.


 

 

Zpráva přednesená v druhém dni zasedání analyzovala situaci v hlavních průmyslových odvětvích včetně dopravy, investiční výstavby a průmyslu stavebních materiálů, komunikací, obchodu, ochrany půdy a životního prostředí, veřejných služeb a vnějších hospodářských vztahů ekonomiky a hospodářského řízení. Představila cíle a postupy pro inovace a rozvoj v příslušných odvětvích během nového pětiletého plánu.

Zpráva také nastínila způsoby, jak dosáhnout skutečné změny ve zlepšování životní úrovně lidu dosažením systematického a dlouhodobého růstu produkce v zemědělství, lehkém průmyslu a rybolovu a nezávislého a všestranného rozvoje měst a okresů. Znovu prohlásila železnou vůli spolehlivě chránit bezpečnost země a lidu a mírové prostředí budování socialismu a stanovila cíle pro posílení obranyschopnosti.

Zpráva konkrétně předložila důležité úkoly pro urychlení rozvoje vědy a techniky země.

Všichni účastníci, kteří pečlivě vyslechli zprávu, jsou odhodláni vyvinout veškeré úsilí s novým sebevědomím pro věc revoluce.

Zpráva 7. Ústředního výboru KSP pokračuje.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp