Skip to content

Umělecká díla k 75. výročí Korejské strany práce

Pchjongjang, 6. listopadu čučche 109 (2020) – Mnoho lidí navštívilo výstavní síň Okrju, dějiště národní umělecké výstavy k oslavě 75. výročí založení Korejské strany práce, na břehu malebné řeky Tedong, aby si prohlédli díla výtvarného umění.

Při významných příležitostech se konají národní výstavy umění, ale nyní se rozsah a úroveň výstavy zvětšily a zlepšily více než dříve, uvedl Kim Ju Čchol, vedoucí pracovník Ministerstva kultury.

Umělci představili mnoho děl odrážejících jejich nesmírnou úctu ke straně a zobrazující plody všech zázraků a štěstí dosažených pod jejím moudrým vedením.
 

 

„Jsou to doslova encyklopedické obrázky představující celý průběh naší revoluce. Zdá se, jako by zde byly zobrazeny všechny události, které se pod vedením strany odehrály v celé zemi,“ říká Čong Čchol, přednášející na Kim Čchekově polytechnické univerzitě.

V každém díle korejského malířství, olejomalby, sochařství nebo kaligrafie je živě zastoupen historický průběh korejské revoluce, která kráčela vpřed pod praporem nezávislosti a socialismu ode dne založení Svazu za svržení imperialismu, historického kořene Korejské strany práce, přes období protijaponského ozbrojeného boje, vedeného na obrovských pláních Pektusanu, do období, kdy bylo úspěšně dovršeno založení strany po osvobození Koreje a těžkého období Vlastenecké osvobozenecké války.

Mezi exponáty jsou desítky mistrovských děl s hodnotou národního pokladu, které zobrazují velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila.

„Rytina Rudá záře nad sídlem Ústředního výboru strany a dřevoryt Sídlo Ústředního výboru strany mi připomněly váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una, který opakovaně děkoval korejskému lidu za to, že je zdráv a vyhnul se nemocem, na vojenské přehlídce na oslavu 75. výročí založení Korejské strany práce. Jsou opravdu působivé,“ říká Rim Mjong Su z Sungni-dong 2 obvodu Rangnang v Pchjongjangu.

 

 

Umělecká díla vytvořená studenty Pchjongjangské univerzity výtvarných umění a amatéry přitahovala zvláštní pozornost návštěvníků.

Korejská malba Pouze vlastním úsilím, kterou vytvořil student Pchjongjangské univerzity výtvarných umění, si získala přízeň veřejnosti, protože její motiv je vynikající a dobře zachovává jasný, výstižný a jemný rukopis korejské malby.

Návštěvníci byli velmi nadšeni a potěšeni, když viděli, jak umělecká díla živě a pravdivě zobrazují inovace a štěstí na jejich pracovištích, v domovech a školách, včetně dolu Rjongjang, Kim Čchekova metalurgického komplexu, Tečchong-ri v okrese Unpcha v provincii Severní Hwanghe, jež vznikla jako pohádková vesnice po odklizených následcích přírodních katastrof, a pchjongjangského sirotčince.

„Vyjadřuji velkou úctu těm, kteří vytvořili tak skvělá umělecká díla. Nemohu skrýt své překvapení nad vysokými schopnostmi umělců nové generace, “ řekl jeden z návštěvníků.

 

The Pyongyang Times, http://pyongyangtimes.com.kp