Skip to content

Ministerstvo zahraničních věcí KLDR odsuzuje britskou nepřátelskou politiku proti Koreji

Pchjongjang, 11. července čučche 109 (2020) (KCNA) – Vzhledem k tomu, že Spojené království nedávno zveřejnilo tzv. „Zákon o sankcích proti porušovatelům lidských práv ve světě – 2020“ proti naší zemi a několika dalším, odpověděl mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Korejské lidově demokratické republiky 11. července na otázku dopisovatele Korejské ústřední tiskové agentury v této záležitosti.

6. července Spojené království, loutka Spojených států, zveřejnilo takzvaný zákon o separátních sankcích proti porušovatelům lidských práv, čímž se dopustilo závažné provokace. Naše Ministerstvo státní bezpečnosti a Ministerstvo veřejné bezpečnosti byly označeny za hlavní cíle sankcí na základě padělaných údajů poskytnutých spodinou – „přeběhlíky ze severu“.

Současné chování Spojeného království je opovrženíhodnou špinavou politickou intrikou, která se připojuje k nepřátelské politice USA vůči Koreji. Jasným důkazem toho je skutečnost, že příští den jej podpořilo Ministerstvo zahraničí USA.

Spojenému království nestačí následovat USA a nyní do svého seznamu sankcí dokonce zahrnuje i vnitřní bezpečnostní orgány jedné země.

Důrazně odsuzujeme a rozhodně odmítáme chování Spojeného království, které se odvážilo zahrnout do seznamu sankcí orgány odpovědné za zajištění bezpečnosti našeho státu, jako hrubý zásah do vnitřních záležitostí našeho státu.

Pokud Spojené království opouští EU a vyhlašuje svou „nezávislost“, nemělo by slepě následovat USA, ale chovat se podle vlastního názoru.

Spojené království za to bude určitě nuceno draze zaplatit.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp