Skip to content

Maršál KIM ČONG UN je náš otec

Pchjongjang, 2. června čučche 109 (2020) (Uri minzokkiri) – Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un neskonale miluje děti, budoucnost země, a věnuje se tomu, aby jim přinesl štěstí.

V květnu čučche 101 (2012) navštívil zrekonstruovaný dětský obchodní dům v Pchjongjangu na ulici Čchangdžon a vydal pokyny, jak uspořádat nejen pulty, ale i dětské hřiště.

V listopadu 2012 si krátce před zahájením provozu prohlédl lidové venkovní kluziště a podíval se na bruslící děti. Poté, co se jich zeptal, jak jsou staré a zda rády bruslí, jemně pohladil jejich tváře. Jeho laskavost rozptýlila plachost dětí a ony ho požádaly, aby se s nimi vyfotil na památku. Vůdce země se s laskavým pohledem rozhlédl a hlasitě se zasmál a s širokým úsměvem ve tváři se s nimi nechal vyfotografovat.

 

1. ledna 2015 po přednesení svého novoročního projevu navštívil dětský domov a sirotčinec v Pchjongjangu. Toho dne objal sirotky jednoho po druhém a strávil s nimi mnoho času a sledoval jejich novoroční koncert.

Nechť se mé tělo rozpadne v prach, ale nebudu mít čeho litovat, pokud bude moci být rozptýleno po cestě jako zrnka písku pro dobro dětí. S tímto vznešeným pohledem na budoucí generace nelitoval chůze v dešti po blátivých cestách, aby navštívil staveniště dětské nemocnice, a přijal opatření, aby zásobil sirotky rybami, a vypočítal jejich množství v notýsku na neutěšeném pobřeží, kde foukal studený vítr.

S láskou k dětem četl všechny dopisy, které napsaly neohrabaným rukopisem, sotva se naučily psát, a odpověděl jim dopisy s vlastnoručním podpisem.

Proto korejské děti říkají bez nadsázky: Maršál Kim Čong Un je náš otec.

  

Mezi naším národem – Uri minzokkiri – http://uriminzokkiri.com

fotografie Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp