Skip to content

Země bez znečištění

Korejská lidově demokratická republika si získává pozornost mezinárodního společenství jako země bez znečištění.

Tato země je bez duševního znečištění. Takových činů, jako je obětování druhých, nemůžete být v naší zemi nikdy svědkem. Naopak, lidé se věnují ostatním, tak jako dívka známá po celé zemi jako dívka-matka díky výchově sirotků, tak jako mladí lidé, kteří se starají o osamělé staré lidi, tak jako učitelka, která nosila na zádech do školy zmrzačeného studenta po déle než deset let.

V naší zemi se vyprávějí četné příběhy dobrých skutků – funkcionář zachránil cizí dítě dříve než své vlastní, když se topily v řece, mladí lidé se žení a vdávají za propuštěné zraněné vojáky a lidé darují svou krev a kůži pacientům. Překvapivé je, že takové chvályhodné skutky jsou v zemi považovány za samozřejmost.

Záběr z filmu „Příběh mého domova“ o dívce-matce

Generální ředitel malajské společnosti Johnson Nicolson řekl: „V KLDR je člověk považován za nejcennější bytost a lidé obdaření ušlechtilými morálními a duševními rysy žijí harmonicky, pomáhají si a vedou jeden druhého vpřed. Jako křesťan radím lidem po celém světě, aby navštívili tuto nebeskou zemi.“

Je zcela přirozené, že takové duševní znečištění, jako jsou společenské zlo a zločiny, které lid trýzní, nelze v této nebeské zemi nalézt.

KLDR je také bez znečištění přírody.

Mnoho návštěvníků země uvádí, že prostředí hlavního města země Pchjongjangu je velmi čisté a krásné. Když přijde jaro, naskytne se jasný obraz: stromy a keře podél silnic jsou v plném květu a létají zde medonosné včely. Vzduch při březích řeky Tedong je velmi svěží; za svítání a večer můžeme vidět lidi cvičit a běhat, jednotlivce, rodiny i týmy.

 

Pektusan

Nic v zemi, včetně vzduchu, hor, řek, jezer, pramenů a moře, není znečištěno odpadním materiálem. Čerstvý vzduch a jasná obloha skýtají zahraničním návštěvníkům hluboký dojem. Pramenitá voda Kumgangsan a minerální voda Kangso získaly mezinárodní certifikaci jako prvotřídní přírodní nápoje. Turistické oblasti, které efektivně využívají přírodní zdroje, jako je například lázeňské středisko horkých pramenů Jangdok, přitahují mezinárodní pozornost jako oblasti bez znečištění.

Přírodní rezervace včetně hory Pektu, která je registrována jako mezinárodní biosférická rezervace, a další hory jako Kumgang, Mjohjang a Čchilbo a taková slavná místa, jako pláž Songdowon, Mjongsasimni a jezero Sidžung, jsou označovány jako oblasti bez znečištění s chráněným přírodním ekologickým prostředím.

 

Kumgangsan (Diamantové hory)

KLDR chrání živé přírodní památky a přírodní ekologické prostředí přírodních rezervací prostřednictvím státních opatření. Práce na ochraně půdy a životního prostředí, včetně výsadby stromů na jaře a na podzim, ochrany proti škůdcům v lesích, úpravy řek a obnovy lesů, se každoročně provádí jako kampaň zahrnující celou zemi a všechen lid. Ekologické technologie využívající sluneční energii, zemské teplo a vítr se aktivně vyvíjejí a zavádějí do hospodářského rozvoje. Průmyslové podniky a další výrobní jednotky staví své výrobní linky jako bezprašné a prosté bakterií.

Díky opatřením zaměřeným na ochranu životního prostředí se KLDR stala zemí, na kterou nemůže zaútočit žádná celosvětová epidemie. Mezinárodní společenství to poznává ze skutečnosti, že země je dosud nedotčena covidem-19, stejně jako tomu bylo u SARS a MERS.

 

Mjohjangsan

 

Korejský svaz pro výměnu tiskovin (KPEA)