Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN sledoval cvičnou střelbu taktické řízené zbraně

Pchjongjang, 22. března čučche 109 (2020) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, nejvyšší vůdce naší strany, státu a ozbrojených sil soudruh Kim Čong Un sledoval 21. března cvičnou střelbu taktické řízené zbraně.

Přítomen byl místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce soudruh Ri Pjong Čchol a kádry Ústředního výboru strany, mezi nimi soudruh Čo Jong Won, soudružka Kim Jo Džong, soudruh Hong Jong Song, soudruh Kim Čong Sik a soudružka Hjon Song Wol, náčelník generálního štábu Korejské lidové armády armádní generál pozemních vojsk soudruh Pak Čong Čchon a velitelé sborů Korejské lidové armády.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se na místě setkal s předními kádry z oblasti obranné vědy, mezi nimi se soudruhy Čang Čchang Ha a Čon Il Ho.

 

 

Jakmile vážený soudruh nejvyšší vůdce vydal rozkaz k provedení cvičné palby, byly čučchejské rakety odpáleny za ohlušujícího hřmění otřásajícího nebem i zemí a s oslnivou brilancí přesně zasáhly cílový ostrůvek. Cvičná střelba jasně prokázala rysy různě definovaných letových drah a úhlů dopadu, přesnost řízené střely a sílu hlavic.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce poznamenal, že nedávno vyvinuté nové zbraňové systémy a vyvíjené taktické a strategické zbraňové systémy rozhodujícím způsobem přispějí k uskutečnění strategického záměru naší strany na zásadní změnu v obranné strategii země. Dodal, že úderná schopnost musí být pevněji posílena, aby bylo možné zničit jakéhokoli nepřítele mimo území, pokud se odváží provádět vojenské operace proti našemu státu. To je cílem budování naší obranyschopnosti stanoveným stranou, nejdokonalejší strategií obrany státu a velmi spolehlivou silou k zabránění válce.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce poskytl důležité programové pokyny k úkolům všech oblastí vědeckého výzkumu v oblasti národní obrany a k novému směru boje v oblasti muničního průmyslu při provádění linie strany v rozvoji soběstačného národně obranného průmyslu.

  

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp