Skip to content

Mezinárodní ústřední výbor pro studium songunu k 8. výročí úmrtí soudruha KIM ČONG ILA

Londýn, 11. prosince čučche 108 (2019) – Mezinárodní ústřední výbor pro studium songunu vydal u příležitosti 8. výročí úmrtí velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila, slunce songunu, následující prohlášení:

Jméno velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila, který zemřel před 8 lety 17. prosince 2011, úzce souvisí se songunem.
Soudruh Kim Čong Il rozvinul myšlenku songun a politiku songun, jejímž průkopníkem byl velký vůdce soudruh Kim Ir Sen. Soudruh Kim Čong Il zahájil songunské revoluční vedení 25. srpna 1960 a rozvinul Korejskou lidovou armádu v mocnou sílu songunu.

Když se imperialisté, vedení USA, pokusili potlačit lidovou Koreu, zemi čučche, v polovině 90. let soudruh Kim Čong Il prováděl politiku songun. Právě díky revolučnímu vedení soudruha Kim Čong Ila a aplikaci politiky songun se KLDR stala vojenskou strategickou mocností, která zmařila opovrženíhodné pikle imperialistů k jejímu zničení.

Díky politice songun velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila se konal v červnu 2000 první mezikorejský summit a mnoho zemí dříve nepřátelských ke KLDR s ní navázalo diplomatické vztahy.

Náš výbor si připomíná velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila pro jeho velké songunské revoluční zásluhy. Památka a obraz soudruha Kim Čong Ila jasně hoří v našich srdcích a myslích.

Mezinárodní ústřední výbor pro studium songunu
Společnost pro studium politiky songun, Spojené království
Keňská skupina pro studium politiky songun
Brazilské centrum pro studium politiky songun
Bangladéšská skupina pro studium politiky songun
Nepálská společnost pro podporu politiky songun
Latinskoamerická studijní skupina politiky songun
Asijská studijní skupina politiky songun
Americká společnost pro studium politiky songun

 

http://juche007-anglo-peopleskoreafriendship.blogspot.com/