Skip to content

Akadémia národnej obrany úspešne otestovala raketu odpálenú z ponorky

Pchjongjang, 3. októbra čučche 108 (2019) (KCNA) – Akadémii národnej obrany Kórejskej ľudovodemokratickej republiky sa v stredu 2. októbra ráno úspešne podarilo otestovať nový typ balistickej strely odpaľovanej z ponorky (SLBM) Pukguksong-3 vo vodách Wonsanského zálivu v Kórejskom východnom mori.

Balistická strela nového typu bola vystrelená vo vertikálnom režime.

Odpálenie vedecky a technicky potvrdilo kľúčové taktické a technické ukazovatele novo navrhnutej balistickej rakety a nemalo nepriaznivý vplyv na bezpečnosť susedných krajín.

Vedúci predstavitelia Kórejskej strany práce a vedeckí pracovníci v oblasti národnej obrany, ktorí na mieste dohliadali na skúšobný odpal, informovali Ústredný výbor KSP o výsledku úspešného testu.

Vážený najvyšší vodca súdruh Kim Čong Un v mene Ústredného výboru KSP srdečne zablahoželal vedeckým výskumným jednotkám národnej obrany zapojeným do testovania.

Úspešný skúšobný odpal nového typu SLBM má veľký význam, keďže zahájil novú fázu obmedzovania hrozby pre KĽDR zo strany vonkajších síl a ďalšieho posilňovania jej vojenskej nezávislosti.

 


 

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp