Skip to content

Zahájen 17. pchjongjangský mezinárodní filmový festival

Pchjongjang, 20. září čučche 108 (2019) (KCNA) – 17. pchjongjangský mezinárodní filmový festival byl slavnostně zahájen 20. září v Pchjongjangském mezinárodním biografu.

Slavnostního zahájení se zúčastnil místopředseda vlády Čon Kwang Ho, předseda Lidového výboru města Pchjongjangu Čcha Hui Rim, příslušní funkcionáři, tvůrci a umělci filmového průmyslu, občané a čestní hosté, delegace a delegáti z Číny, Ruska, Švédska, Austrálie a Kanady, členové mezinárodní poroty z KLDR, Číny, Ruska, Kuby a Švédska.

 

Na festival byli pozváni zahraniční diplomatičtí vyslanci a zástupci misí mezinárodních orgánů, vojenští přidělenci a členové zahraničních velvyslanectví, zahraniční hosté a zahraniční krajané.

Festival byl zahájen prezentací uváděných filmů. Zahajovací projev přednesl Čong Jong Nam, generální ředitel Národní správy filmového průmyslu a předseda organizačního výboru festivalu. Vřele pozdravil účastníky a uvedl, že festival přispěl k prohloubení vazeb mezi zeměmi a národy světa a rozvoji národních filmů pod myšlenkou nezávislosti, míru a přátelství. Vyjádřil přesvědčení, že festival bude úspěšně uspořádán tak, aby splnil očekávání korejského lidu a pokrokového hnutí světa.

Byli představeni členové mezinárodní poroty. Předseda mezinárodní poroty Jurij Mitjušin přednesl blahopřejný projev.

Po slavnostním zahájení účastníci sledovali celovečerní film Ruské federace.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp