Skip to content

KLDR oslavila Den songunu

Pchjongjang, 25. srpna čučche 108 (2019) (KCNA) – U příležitosti Dne songunu položili příslušníci lidové armády, pracující lid, mládež a studenti květinové koše k bronzovým sochám velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila.

Před sochami soudruha Kim Ir Sena a soudruha Kim Čong Ila na kopci Mansude byl položen koš květin, který zaslal vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un.

 

Před sochy byly umístěny květinové koše a kytice jménem strany, ozbrojených sil a mocenských orgánů, společenských organizací, ministerstev, ústředních institucí, jednotek Korejské lidové armády (KLA) a Korejských lidových vnitřních bezpečnostních sil (KLVBS) a institucí, podniků, továren a škol všech úrovní v Pchjongjangu.

Masy se poklonily bronzovým sochám neskonalých velikánů.

Květinové koše a kytice květin jménem jednotek KLA a KLVBS, institucí, podniků atd. byly položeny před sochy velkých vůdců na Kim Ir Senově univerzitě, Ministerstvu lidových ozbrojených sil, Ministerstvu lidové bezpečnosti a dalších místech Pchjongjangu.

Sloužící mužstvo, pracující lid, mládež a studenti z celé země navštívili sochy a portréty slunečně usměvavých velkých vůdců v místech svého bydliště a vyjádřili jim hlubokou úctu.

  

Na počest 59. výročí zahájení songunského revolučního vedení velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila se 25. srpna na různých místech země konaly taneční slavnosti mládeže a studentů.

Na tanečních náměstích Pchjongjangu, včetně náměstí Památníku založení strany a náměstí před Pchjongjangským palácem sportů byla zahájena slavnostní moře tanců a vzdán nejvyšší hold soudruhu Kim Čong Ilovi za zvuku písně „Ať žije velký slavný velitel songunu“.

Účastníci vášnivě tančili na melodie písní „Náš generál je nejlepší!“, „Je to díky songunské politice generála“, „Nadšení lidu“, „Píseň mládeže“ a „Spěch vstříc budoucnosti“ a dalších.

Téhož dne se taneční oslavy konaly v provinčních správních centrech, městech a okresech.

 
U příležitosti Dne songunu se konala umělecká představení v divadlech Pchjongjangu a dalších částí země.

Umělecké představení Státního zasloužilého sboru se konalo v Lidovém divadle. Představení začalo předehrou „Generál je velký ochránce“ a „Generál Koreje“.

Na jevišti byla uvedena čísla včetně mužského kvarteta „Sníh padá na cestě na frontu“, smíšeného duetu „Pověz, cesto songunu“, orchestru a mužského sboru „Myšlenky generála“, mužského sóla a mužského sboru „Mír je zaručen našimi zbraněmi“.

Účinkující vysoce opěvovali revoluční život a zásluhy velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila.

 


 

Národní symfonický orchestr uspořádal koncert v divadle Moranbong a umělci Operní skupiny Pchibada představili sbírku slavných písní a scén ve Velkém divadle Pchjongjangu.

Drama „Jedna krev“ bylo uvedeno v Národním divadle.

Cirkusová a kouzelnická představení se konala v Pchjongjangském cirkusovém divadle a v žonglérském divadle Národního akrobatického souboru.

Představení se konala v divadlech a na náměstích Severního Pchjonganu, Severního Hwanghe, Čagangu a dalších provincií země.

U příležitosti Dne songunu se 25. srpna na stadionech v Pchjongjangu konaly sportovní hry.

  

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp