Skip to content

Houbové farmy zvyšují výrobu

 

Pchjongjang, 26. srpna čučche 108 (2019) (KCNA) – V Korejské lidově demokratické republice existuje mnoho houbových farem, které masově průmyslově produkují houby.

Všechny výrobní procesy farem jsou prováděny na intenzivní a sterilní bázi. Ročně produkují tisíce tun hub.

Houbové farmy v každé provincii, včetně houbových farem Rjugjong a Wonsan, každý rok vyprodukují stovky tun hub různých druhů.

Tyto farmy byly postaveny pod energickým vedením váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce navštívil v červnu čučche 102 (2013) houbovou farmu Posong, kterou nedávno postavili vojáci Korejské lidové armády, a nařídil, aby v různých částech země byly postaveny základny pro průmyslovou výrobu hub, aby napomohly výživě lidu.

Navštívil také Pchjongjangskou houbovou farmu, která svou výrobu postavila na vědeckém, intenzivním a průmyslovém základě, aby poskytl podrobné pokyny k jejímu řízení a provozu, včetně otázky neustálého zvyšování technických znalostí a dovedností a zavádění pokročilých a praktických kultivačních metod a otázky provádění výzkumů pro rozšíření rozmanitosti hub.

V houbových farmách se zavádějí vědecké a technické úspěchy a dobré zkušenosti, a proto se stále zvyšuje počet druhů hub, potřebných ke zlepšení zdraví a výživy lidu.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp