Skip to content

Anekdoty zo života KIM ČONG ILA: Náhoda alebo nevyhnutnosť

Vo februári 1963 navštívil súdruh Kim Čong Il, sprevádzajúc súdruha Kim Ir Sena, prednú líniu v západnom sektore frontu a neskôr ešte niekoľkokrát navštívil tamojšie vojenské jednotky.

7. februára 2001, po 38 rokoch, tam prišiel znova. V ten deň skontroloval ženskú jednotku.

Osvetovým dôstojníkom jednotky bola dcéra vojaka, ktorého súdruh Kim Ir Sen stretol 7. februára pred 38 rokmi pri kontrole spomínaných jednotiek. Počas rozhovoru s vojakom, ktorý pochádzal z okresu Čchangsong, sa ho súdruh Kim Ir Sen spýtal na jeho rodisko a vek, ako aj na podiel zo žatvy, ktorý jeho rodina dostala pred tým, ako vstúpil do armády. Roky po jeho odchode do výslužby začala jeho dcéra slúžiť v jednej z týchto jednotiek na prednej línii.

Súdruh Kim Čong Il bol veľmi potešený, že sa dozvedel túto skutočnosť a stretol sa s vojakovou dcérou.
Pri pohľade na dôstojníčku, ktorá ho pozdravila, s úsmevom na tvári pochválil, že bráni prednú líniu na mieste, kde ju bránil jej otec. Potom povedal funkcionárom, ktorí ho sprevádzali:
„Aká náhoda, že 38 rokov po tom, ako sa veľký vodca stretol s mladým vojakom, ktorý prišiel z Čchangsongu, som stretol jeho dcéru.“

Bolo to skutočne zmysluplné stretnutie.

Funkcionárom, ktorí sa zaujímali, či to bolo naozaj náhodné stretnutie, veľký generál povedal:
Veľký vodca súdruh Kim Ir Sen kráčal cestou songunu celý svoj život a teraz ho Kim Čong Il nasleduje. Slúžiť armáde pre obranu vlasti sa stalo tradíciou každej rodiny, čo je špecifické pre songunskú Kóreu. Z tohto dôvodu nebolo stretnutie len náhodou, ale nevyhnutným dôsledkom.