Skip to content

Nové poštovní známky odrážející novoroční projev soudruha KIM ČONG UNA

Pchjongjang, 1. února čučche 108 (2019) (KCNA) – Byly vydány poštovní známky (jeden list a sedm jednotlivých), které odrážejí novoroční projev váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una u příležitosti Nového roku čučche 108 (2019).

 

V horní části listu je napsáno heslo „Pod vztyčeným praporem soběstačnosti otevřme cestu k nové ofenzívě v budování socialismu!“, které by měl tento rok třímat korejský lid. V pozadí je vyobrazena národní vlajka a národní strom – borovice. List obsahuje známku znázorňující pracující, kteří jsou plni nadšení, aby uskutečnili revoluční vzestup na všech frontách socialistické výstavby.

Samostatné známky, na kterých jsou umístěny pokyny váženého soudruha nejvyššího vůdce, odrážejí úkoly nastolené v novoročním projevu pro další posilování moci nezávislé socialistické ekonomiky, všestranné posílení ideologické a politické moci našeho socialistického státu, urychlené budování socialistické civilizace a upevnění národní obranyschopnosti. Odrážejí úkoly jednotlivých odvětví pro rozvoj výchovy talentů a vědeckého a technologického pokroku a významného zvýšení životní úrovně lidu.

Samostatná známka zobrazující mapu Koreje a na pozadí bílé holubice a zeměkouli pod heslem „Plným uplatněním historických prohlášení severu a jihu otevřme období rychlého rozvoje, rozkvětu míru, prosperity a znovusjednocení Korejského poloostrova!“ znázorňuje úkol rozvoje vztahů severu a jihu a znovusjednocení vlasti a myšlenku novoročního projevu o zahraniční politice vlády republiky.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

 

Viz též stránku Poštovní známky.