Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN se setkal s delegací, která navštívila Washington D.C.

 

Pchjongjang, 24. ledna čučche 108 (2019) (KCNA) –  Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel Korejské lidové armády, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un se setkal s delegací, která návštívila Washington D.C. v USA a podílela se na druhém jednání KLDR a Spojených států na vysoké úrovni.

23. ledna se vážený soudruh nejvyšší vůdce setkal se členy delegace pod vedením soudruha Kim Jong Čchola, místopředsedy Ústředního výboru Korejské strany práce, a seznámil se s výsledky návštěvy. Byl informován o podrobnostech návštěvy, během níž delegace navštívila Bílý dům, setkala se s prezidentem Spojených států a projednala otázku druhého summitu KLDR-USA a také jednání s pracovní skupinou USA o řadě otázek, které mají být vyřešeny mezi oběma zeměmi.

Místopředseda soudruh Kim Jong Čchol předal váženému soudruhu nejvyššímu vůdci osobní dopis, který mu zaslal prezident Spojených států amerických Donald Trump.

Po obdržení vynikajícího osobního dopisu od prezidenta Trumpa vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil velkou spokojenost. Vysoce ocenil prezidenta Trumpa za vyjádření mimořádného odhodlání a vůle k řešení otázky s velkým zájmem o druhý summit KLDR-USA.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že budeme věřit pozitivnímu myšlení prezidenta Trumpa s trpělivostí a dobrou vůlí a společně s USA postupovat krok za krokem směrem k cíli, ke kterému mají dospět obě země, KLDR a Spojené státy.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil spokojenost s výsledkem jednání a činností delegace pro jednání na vysoké úrovni mezi KLDR a Spojenými státy, které se konalo ve Washingtonu D.C. ve Spojených státech, a nastínil úkoly a orientaci pro dobrou  technickou přípravu druhého summitu KLDR-USA.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp