Skip to content

Soudruh Kim Čong Un sledoval zkoušku nově vyvinuté taktické zbraně

 

Pchjongjang, 16. listopadu čučche 107 (2018) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel Korejské lidové armády, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un navštívil testovací stanoviště Akademie obranných věd a dohlížel na zkoušku nově vyvinuté supermoderní taktické zbraně. Doprovázeli ho soudruzi Čche Rjong He, Ri Pjong Čchol, Ri Čong Sik, Čo Jong Won, Kim Jong Su, Kim Čchang Son a Pak Čong Čchon.

Poté, co vážený soudruh nejvyšší vůdce zhlédl sílu taktické zbraně, byl tak nadšen, že řekl, že vědci v oblasti obrany a pracovníci muničního průmyslu vykonali další skvělé dílo, aby zlepšili obranyschopnost země a zbraňový systém, jehož vývoj zvolil osobně velký generál a řídil jej krok za krokem se zvláštní pozorností, díky které se nakonec zrodil. Dodal, že tato zbraň je jako posmrtná zbraň a že velmi postrádá našeho generála, když vidí  velký úspěch jejího testu.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vysoce ocenil funkcionáře, vědce, techniky a dělnickou třídu muničního průmyslu za to, že úspěšně provedli zkoušku supermoderní taktické zbraně, které strana přikládá význam v zaníceném očekávání.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil velkou spokojenost a řekl, že velký úspěch slouží jako další úderná demonstrace platnosti politiky strany, upřednostňující obrannou vědu a techniku a prudký rozvoj obranyschopnosti země, a jako rozhodný krok v posílení bojeschopnosti Korejské lidové armády.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp