Skip to content

Oslavy 65. výročí vítězství ve Vlastenecké osvobozenecké válce

Kladení věnců na hřbitovy revolučních mučedníků

 

Pchjongjang, 27. července čučche 107 (2018) (KCNA) – Na hřbitově revolučních mučedníků na hoře Tesong, hřbitově vlasteneckých mučedníků v Sinmi-ri a na hřbitově mučedníků Vlastenecké osvobozenecké války byly v pátek 27. července položeny věnce u příležitosti 65. výročí vítězství ve Velké vlastenecké osvobozenecké válce.

 

Účastníci 5. národní konference válečných veteránů přijíždějí do Pchjongjangu

 


 

5. národní konference válečných veteránů

 

 

Pátá národní konference válečných veteránů se konala ve čtvrtek 26. července v Pchjongjangu u příležitosti 65. výročí vítězství ve Velké vlastenecké osvobozenecké válce.

Zdravici Ústředního výboru Korejské strany práce na konferenci přednesl soudruh Čche Rjong He. Ve zprávě se uvádí, že konference je významná pro blahopřání druhé generaci revoluce, starším revolucionářům, kteří vykonali nesmrtelné činy pro obranu vlasti a budování socialismu, věrni vedení velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila, a k projevení vůle nových generací prokázat silného ducha čučche Koreje tím, že ponesou vpřed duši vítězů velkých let.

Řekl, že vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un, který píše dějiny vítězné Korejské revoluce novými legendami soudružství a láskyplné péče o soudruhy ve zbrani, prokazuje veškerou péči o válečné veterány a považuje je za cenné jmění a nesrovnatelný poklad vlasti.

Díky soudruhu Kim Čong Unovi v čele revoluce bude čučche Korea vždy vítěznou, zdůraznil, vyzývaje celou armádu a všechen lid, aby tvrdě pracovali pro konečné vítězství věci socialismu, semknuti těsně kolem strany.

Soudružka Čon Ku Gang, přednášející Muzea vítězné vlastenecké osvobozenecké války, přednesla jménem válečných veteránů poselství novému pokolení, následována přísežnými projevy generála Korejské lidové armády soudruha Kim Song Čchola jménem Korejské lidové armády a soudruha Pak Čchol Mina, prvního tajemníka Ústředního výboru svazu mládeže, jménem mládeže.

 


 

  Květinová pocta sochám velkých vůdců

 


 

Hřbitov mučedníků Vlastenecké osvobozenecké války

 

 

Muzeum Vítězné vlastenecké osvobozenecké války

 
Palác slunce Kumsusan

 

Věž přátelství

 Taneční oslavy mládeže a studentstva

 Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp