Skip to content

Súdruh Kim Čong Un sa odfotografoval s účastníkmi konferencie vojnových veteránov

Pchjongjang 27. júla čučche 107 (2018) (KCNA) – Vážený najvyšší vodca súdruh Kim Čong Un sa stretol s účastníkmi 5. národnej konferencie vojnových veteránov a odfotografoval sa s nimi pred cintorínom martýrov Vlasteneckej oslobodeneckej vojny.

Súdruh Kim Čong Un prišiel na miesto fotografovania a srdečne zamával vojnovým veteránom.

Hlboko sa uklonil všetkým vojnovým veteránom a povedal, že víťazný deň 27. júla si môžeme pripomínať vďaka nesmrteľným zásluhám obrancov krajiny v 50. rokoch, ktorí statočne bojovali s horlivou vernosťou a vrelým vlastenectvom za Stranu a za vlasť, vďaka čomu sa naša republika dynamicky rozvíja smerom k veľkej sláve silnej socialistickej krajiny, pričom dokazuje svoju silu ako krajina dôstojného človeka.

Odfotografoval sa s účastníkmi konferencie a vyjadril svoje očakávanie, že vojnoví veteráni, dobrodinci, ktorí bránili krajinu za cenu svojej krvi, zostanú napriek pokročilému veku ešte dlho plní energie a velebil ich život ako obdivuhodných učiteľov a vychovávateľov, ktorí vštepujú do sŕdc budúcich generácií rovnakého ducha obrany krajiny a revolúcie, ako mali hrdinskí vojaci v 50. rokoch.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp