Skip to content

Soudruh Kim Jong Nam se setkal s prezidentem Ruské federace

 

Pchjongjang, 16. června čučche 107 (2018) (KCNA) – Soudruh Kim Jong Nam, předseda prezídia Nejvyššího lidového shromáždění Korejské lidově demokratické republiky, který je na návštěvě Ruska, aby se zúčastnil slavnostního zahájení Světového poháru Mezinárodní federace fotbalových svazů (FIFA), se setkal s prezidentem Ruské federace  Vladimirem Vladimirovičem Putinem dne 14. června ve Velkém paláci Kremlu.

 

Soudruh Kim Jong Nam zdvořile předal srdečné pozdravy a osobní dopis váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una, předsedy Komise pro státní záležitosti KLDR, prezidentu Vladimiru Vladimiroviči Putinovi.

Prezident Putin vyjádřil hlubokou vděčnost váženému soudruhu nejvyššímu vůdci Kim Čong Unovi za zaslání osobního dopisu a požádal soudruha Kim Jong Nama, aby mu předal jeho nejvřelejší pozdravy.

Řekl, že je rád, že soudruh Kim Čong Nam přiletěl do Ruska, aby se zúčastnil slavnostního zahájení Světového poháru FIFA 2018, a odvolal se na krásnou a dlouhodobou historii vztahů mezi oběma zeměmi, které si připomínají 70. výročí navázání diplomatických vztahů.

Uvedl, že je potěšen, že na Korejském poloostrově začal proces uvolňování napětí  a otvírání se vyhlídka na mír, a velmi si toho váží.

Řekl, že Rusko bude nadále usilovat o mírové řešení otázky Korejského poloostrova, a zaujal stanovisko k rozvoji hospodářské spolupráce mezi oběma zeměmi.

 

 

Soudruh Kim Jong Nam poznamenal, že vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un se osobně setkal s ruským ministrem zahraničí, který nedávno navštívil KLDR, a poskytl cenné pokyny pro neustálé rozvíjení strategických a tradičních vztahů mezi KLDR a Ruskem v souladu se společnými zájmy a požadavky nové éry.

Zdůraznil, že je třeba dále rozšiřovat bilaterální vztahy prostřednictvím aktivních návštěv na vysoké úrovni a rychlé výměny a spolupráce v různých oblastech, a to v tomto významném roce 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi KLDR a Ruskem.

Rozhovor probíhal v srdečné a přátelské atmosféře.

Přítomen byl soudruh Sin Hong Čchol, náměstek ministra zahraničních věcí KLDR, soudruh Kim Hjong Čun, velvyslanec KLDR v Rusku, ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov a poradce prezidenta Jurij Ušakov.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp