Skip to content

Rodong Sinmun o morálnom úpadku človeka v kapitalistickej spoločnosti

Pchjongjang, 30. mája čučche 107 (2018) (KCNA) – Noviny práce (Rodong Sinmun) v stredajšom článku uvádzajú, že medziľudské vzťahy v kapitalistickej spoločnosti založenej na individualizme sú odrazom buržoáznej morálky.

„Záujmy jednotlivca sú posvätné a nedotknuteľné“ a „Musím ťa zabiť, aby som prežil,“ sú spôsob myslenia a pohľadu ľudí, ktorí sú poškodení buržoáznou morálkou založenou na extrémnom individualizme v kapitalistickej spoločnosti, píše sa v článku, ktorý dodáva:

V kapitalistickej spoločnosti, v ktorej vládne buržoázna morálka, sa šíria všetky druhy spoločenského zla a skorumpovaný spôsob života.

Buržoázna morálka v kapitalistickej spoločnosti podnecuje ľudí k boju o existenciu pod zákonom džungle a premieňa medziľudské vzťahy na neľudské vzťahy, v ktorom sú ľudia voči sebe nevraživí a nepriateľskí, kde prebieha vykorisťovanie a útlak človeka človekom.

Podlosť a vzťahy, v ktorých je človek človeku vlkom kvôli moci, praktiky na hromadenie bohatstva, sú bežnými javmi v kapitalistických politických kruhoch.

Vraždy, znásilnenia, únosy, obchodovanie s ľuďmi, krádeže a podvody sú páchané za účelom získania peňazí, vlastnej slávy a luxusu.

Všetky dekadentné činy sú ospravedlňované buržoáznou morálkou.

V kapitalistickej spoločnosti sa morálny úpadok ľudí čoraz viac rozrastá kvôli reakčnej vládnucej triede.

Morálny úpadok človeka je nevyhnutným produktom kapitalistickej spoločnosti, píše sa v článku a zdôrazňuje, že nekontrolovateľná nemorálnosť a korupcia vedú v dlhodobom horizonte k zničeniu krajiny.

 

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp