Skip to content

Soudruh Kim Čong Un zkontroloval dokončenou železnici Koam – Tapčchon

 

Pchjongjang, 25. května čučche 107 (2018) (KCNA) – Soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel Korejské lidové armády, provedl inspekci dokončené železnice Koam – Tapčchon.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce před několika lety vymyslel plán na vybudování rozsáhlé rybolovné zóny v oblastech Koam, Tapčchon a Čchonapho, které jsou příznivé pro rozvoj rybářského průmyslu, a navrhl úkoly pro stavbu moderní železnice Koam – Tapčchon jako předchozí postup.

Budovatelé, vědci a technici úspěšně postavili železniční most přes hluboký mořský záliv Sokdžon jako monumentální stavbu éry Korejské strany práce, a tak vytvořili bezpříkladnou novou základnu v dějinách železničního budování KLDR.

 

 

Pozoruje železnici v drsném moři, vážený soudruh nejvyšší vůdce s potěšením řekl, že je fantastická a vypadá jako veliký obraz. Další problém, kterým se zabývala strana, byl vyřešen, dodal s velkou spokojeností. Poznamenal, že dokončení železnice spojujících Koam s poloostrovem Songdžon otevřelo širokou cestu pro rázné zrychlení výstavby zóny rybářské vesnice Tapčchon, jak plánovala strana, a k uspokojivé přepravě ryb ulovených v oblasti rybářské vesnice. Vysoce ocenil budovatele, vědce a techniky za to, že úspěšně uskutečnili obtížný a velkolepý projekt vlastním úsilím. Uznale poznamenav, že skvěle navrhli námořní železniční most v zátoce Sokdžon a kvalitně provedli jeho stavbu, opakovaně vyjádřil spokojenost, řka, že čím déle se na něj dívá, tím je spokojenější a pyšnější. Dodal, že na východním pobřeží země byla vybudována další významná stavba.

Poukázal na to, že pro náš lid není možné než se dynamicky rozvíjet díky soběstačnosti a samostatnému rozvoji, vědě a technice a dělat to, k čemu se rozhodne. Zdůraznil potřebu vytvořit a rozvíjet vše, co tvoří naši vlastní cestu, spoléhajíce se na naše vlastní úsilí, technologie a zdroje i v budoucnosti.

Dokončení železnice Koam – Tapčchon pozoruhodně zvyšuje revoluční a pracovní nadšení korejského lidu dynamickým urychlením velkolepého pochodu ekonomické výstavby v souladu s rozhodnutími přijatými na třetím plenárním zasedání sedmého Ústředního výboru KSP. Dodal, že plénum opět lidu KLDR dodalo přesvědčení o tom, že mohutná, na čučche založená síla našeho státu, ustavičně kráčí vpřed na pevných základech samostatné ekonomiky.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vysoce ocenil budovatele a funkcionáře, kteří úspěšně dokončili výstavbu železnice Koam – Tapčchon díky neúnavnému hrdinnému boji, a  poděkoval jim jménem Ústředního výboru KSP.

Doprovázeli ho vysocí funkcionáři ÚV KSP soudruzi Kim Jong Su a Čo Jong Won.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp