Skip to content

Soudruh Kim Čong Un se setkal s čínským ministrem zahraničí

 

Pchjongjang, 4. května čučche 107 (2018) (KCNA) – Soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce a předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády, se ve čtvrtek 3. května setkal se soudruhem Wang Yi (Wang I), členem Státní rady a ministrem zahraničí Čínské lidové republiky, který je na návštěvě KLDR.

Na schůzce byli přítomni náměstek čínského ministra zahraničí soudruh Kong Xuanyou a čínský velvyslanec v KLDR soudruh Li Jinjun.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce byl velmi potěšen, že se znovu setkal se soudruhem Wang Yi po více než měsíci, a srdečně ho přivítal. Poté s ním promluvil.

Soudruh Wang Yi uctivě předal váženému nejvyššímu vůdci soudruhu Kim Čong Unovi srdečné pozdravy od soudruha Si Ťin-pchinga, generálního tajemníka Ústředního výboru Komunistické strany Číny a prezidenta Čínské lidové republiky.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil za to své poděkování a požádal soudruha Wang Yi, aby od něj a strany, vlády a lidu KLDR předal srdečné pozdravy váženému soudruhu Si Ťin-pchingovi a bratrskému čínskému lidu.

Na setkání probíhala rozsáhlá a hluboká výměna názorů na záležitosti komplexního pokračování a důkladného rozvoje jednoty a tradičních vztahů přátelství a spolupráce mezi oběma zeměmi a otázky společného zájmu včetně směru a výhledového vývoje situace na Korejském poloostrově.

Rozhovor probíhal v srdečné a přátelské atmosféře.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil velkou spokojenost nad vynikajícím rozhovorem se soudruhem Wang Yi, který znovu potvrdil názory KLDR a Číny na důležité otázky a výměnu názorů na ně.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce srdečně objal soudruha Wang Yi a rozloučil se s ním.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp