Skip to content

Športovci z KĽDR dosiahli úspechy na medzinárodných súťažiach v roku 2017

Pchjongjang 18. decembra čučche 106 (2017) (KCNA) – Športovci z KĽDR získali niekoľko zlatých medailí na medzinárodných súťažiach v roku čuche 106 (2017), aby sa zapísali do histórie budovania športovej veľmoci.

Om Jun Čchol, Rim Čong Sim, Kim Kuk Hjang, Ri Hjon Ču a ďalší športovci získali 12 zlatých medailí na 29. letnej univerziáde, zatiaľ čo zápasníci taekwonda získali 22 z 36 zlatých medailí na 20. majstrovstvách sveta v taekwondo.

Futbalistky KĽDR po tretí raz po rokoch 2007 a 2015 obsadili prvé miesto na majstrovstvách žien AFC U17 a v tomto roku dosiahli tri po sebe nasledujúce víťazstvá na Majstrovstvách EAFF E-1 vo futbale.

Kim Hje Gjong preťala cieľovú pásku na 16. Ázijských majstrovstvách v maratóne s časom 2:28:35, o 3 minúty a 11 sekúnd rýchlejšie než bol jej rekord z 15. majstrovstiev, pričom sa stala dvojnásobnou ázijskou šampiónkou.

Han Čong Sim, Kim Il Gjong a Ri Kwang Song získali zlaté medaily na majstrovstvách sveta vo vzpieraní dorastu, ktoré sa konali v apríli, Rim Un Sim a Sin Čchol Bom na ázijských majstrovstvách vo vzpieraní takisto v apríli a Song Kuk Hjang, Kang Hjon Gjong a Pak Čong Ču na ázijských majstrovstvách juniorov a dorastu v posilňovaní, ktoré sa konali v júli.

Medzitým sa športovci KĽDR osvedčili aj na 64. svetovom vojenskom päťboji, 10. majstrovstiev Ázie v akrobatickej gymnastike, 7. ázijských majstrovstiev v gymnastike, Grand Prix 2017 v potápaní pod záštitou Medzinárodnej plaveckej federácie, 1. majstrovstiev východnej Ázie v džudo, ktoré organizovala Medzinárodná rada pre vojenské športy a na  ďalších súťažiach.


Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp