Skip to content

Přivítání tvůrců zkoušky rakety Hwasong-15 v Pchjongjangu

 

Pchjongjang, 8. prosince čučche 106 (2017) (KCNA) – V pátek přijeli přispěvatelé k úspěšnému testovacímu odpálení Hwasong-15.

Stovky tisíc lidí ze všech oblastí života a školní mládež a děti čekali na národní hrdiny podél cest z náměstí Pchjongjangského krytého stadionu na ulici Jongung, Pipa, křižovatky Rjonghung, Čchangdžon, ulici Jonggwang, ulici vědců Miré, ulice Tongil, Čchongnjon, Tongdewon a Univerzitní ulici.

 

 

Na náměstí Pchjongjangského krytého stadionu vysocí straničtí a státní představitelé, včetně soudruhů Pak Kwang Ho, Kim Pchjong He a Te Čong Su, přivítali přispěvatele k úspěšnému zkušebnímu odpálení Hwasong-15.

Mládež a studenti města dali květinové věnce kolem krku vědcům, technikům, dělníků a funkcionářům v oblasti obranné vědy a předali jim kytice.

 

 

Bouřlivé vlny květin vítaly v ulicích autobusy s přispěvateli.

Masy, mávající vlajkami republiky, rudými prapory a kyticemi, vyjadřovaly srdečné blahopřání vojákům v oblasti obrany, kteří přinesli den vítězství, ukončení amerického jaderného vydírání a vyhrožování tím, že uspěli v testovací střelbě nové mezikontinentální balistické rakety pod vedením Korejské strany práce.

 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp