Skip to content

Rodong Sinmun: KĽDR zvíťazí pod vedením Kim Čong Una

Pchjongjang, 17. júla čučche 106 (2017) (KCNA) – Pondelňajšie vydanie novín Rodong Sinmun (Robotnícke noviny, pozn. prekl.) obsahuje editoriál k piatemu výročiu udelenia titulu maršala KĽDR váženému najvyššiemu vodcovi Kim Čong Unovi.

V editoriáli sa uvádza, že udelenie titulu maršala KĽDR súdruhovi Kim Čong Unovi dňa 17. júla čučche 101 (2012) bolo vyjadrením absolútnej dôvery a vernosti armády a ľudu k nemu a významnou udalosťou, ktorá je predzvesťou ešte väčšej prosperity silného pektusanského národa a konečného víťazstva pri budovaní mocného socialistického národa.

Editoriál uvádza, že súdruh Kim Čong Un je neuveriteľne skvelý človek a Slnko 21. storočia uznávané celým svetom, a ďalej pokračuje:

Posledných päť rokov je slávnym obdobím, v ktorom bol započatý nový rozkvet vo všetkých oblastiach revolúcie a výstavby, pričom národná moc a strategická úloha krajiny boli povýšené na najvyšší stupeň, aby sa krásne sny a ideály ľudu stali skutočnosťou pod vedením súdruha Kim Čong Una. Toto obdobie bolo svedkom veľkosti Kim Čong Una, veľkého revolucionára, bezhranične verného myšlienke a veci vodcov, významného vodcu, ktorý vedie revolúciu Čučche a revolúciu Songun k ďalším víťazstvám a jedinečného patriota, ktorý sa stará o krajinu a jej obyvateľov.

Vďaka svojim ráznym rozhodnutiam, skúsenému vodcovstvu a venovanému úsiliu bolo budovanie najsilnejšej krajiny dôsledne posilnené podľa plánu stanoveného Kórejskou stranou práce a nastal úsvit víťazstva socializmu v tejto krajine.

Redakcia vyzýva všetkých členov strany, armádu a ľud, aby ďalej s veľkou národnou hrdosťou a cťou preukazovali neporaziteľnú silu veľkého pektusanského národa pod vedením súdruha maršala Kim Čong Una.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp