Skip to content

Zkouška významné zbraně a cvičná strategická střelba

 

Pchjongjang 24. března čučche 112 (2023) (KCNA) – Po zorganizování a vedení kombinovaného taktického cvičení simulujícího jaderný protiútok vedla Ústřední vojenská komise Korejské strany práce od 21. do 23. března cvičnou ukázku další schopnosti vojenského útoku s cílem upozornit nepřítele na skutečnou jadernou krizi a ověřit spolehlivost jaderných sil pro sebeobranu.

Hlavní vojenské aktivity řídil vážený soudruh Kim Čong Un.

Od 21. března do 23. března byl testován nový systém podvodních útočných zbraní.

Posláním podvodní strategické jaderné zbraně je nepozorovaně plavat pod vodou do operační vodní plochy, způsobit supersilné radioaktivní vlny prostřednictvím podvodního výbuchu a zničit námořní útočné skupiny a hlavní operační přístavy nepřátele.

Tato útočná jaderná ponorka bez posádky může být nasazena na jakémkoli pobřeží, přístavu nebo být tažena k provozu povrchovou lodí.

22. března se uskutečnilo odpalovací cvičení s cílem umožnit jednotkám strategických řízených střel seznámit se s postupy a procesy provádění taktických jaderných útoků.

Zkouška významné zbraně a odpalovací cvičení neměly žádný negativní dopad na bezpečnost sousedních zemí.

Vážený soudruh Kim Čong Un byl velmi spokojen s výsledky testu významné zbraně a nácviku strategického odpalování.

Vážený soudruh Kim Čong Un jménem naší strany a vlády republiky znovu vážně varoval nepřátele, aby zastavili bezohledná vojenská cvičení proti republice.

 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp