Skip to content

Shromáždění mládeže a studentstva za zničení amerických imperialistů a loutkových zrádců

Pchjongjang 23. března čučche 112 (2023) (KCNA) – 22. března se v Letním divadle Parku mládeže v Pchjongjangu konalo shromáždění studentstva a mládeže, rozhodnutých rázně potrestat americké imperialisty a loutkové zrádce, kteří běsní v bezohledných intrikách, aby zardousili (Korejskou lidově demokratickou) republiku.

Místo shromáždění překypovalo hrdinným duchem vlastenecké mládeže jako hlavního oddílu obrany vlasti, spolehlivě vyrostlého v péči veliké strany. Chlapci a dívky jsou odhodláni důsledně smést americké imperialisty – hlavního agresora – a loutkové zrádce z povrchu země.

Na shromáždění, kterého se zúčastnili předseda Ústředního výboru Socialistického svazu vlastenecké mládeže soudruh Mun Čchol, vedoucí funkcionáři Svazu mládeže, mládež a studentstvo, zazněly odhodlané projevy.

Řečníci uvedli, že představitelé mladého předvoje země pouze čekají na rozkaz k útoku, a složili přísahu za cenu svého života bojovat za jedinou vlast a vítězství socialismu našeho stylu v posvátném boji proti nepřátelům.

Všichni zúčastnění hlasitě provolávali hesla nabitá vůlí nemilosrdně zničit nenáviděné americké imperialisty a loutkové zrádce.

V tento den se také uskutečnil pochod mládeže a studentstva se zpěvem bojových písní.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp