Skip to content

Vážený súdruh KIM ČONG UN skontroloval obytnú štvrť na brehu rieky Potchong


 
Pchjongjang 3. apríla čučche 111 (2022) (KCNA) – Súdruh Kim Čong Un, generálny tajomník Kórejskej strany práce a predseda pre štátne záležitosti Kórejskej ľudovodemokratickej republiky skontroloval terasovitú obytnú štvrť na brehu rieky Potchong postavenú v Kjongru-dongu v Centrálnom obvode.

Sprevádzal ho člen prezídia politického byra a tajomník pre organizačné záležitosti Ústredného výboru KSP súdruh Čo Jong Won, prvý námestník vedúceho odboru Ústredného výboru KSP súdruh Ri Hi Jong a zástupcovia oddelení ÚV KSP súdružky Kim Jo Džong, Hjon Song Wol a súdruh Kim Jong Su.

Vážený súdruh Kim Čong Un sa na mieste stretol s vysokými predstaviteľmi projektových a stavebných oddelení.

Terasová obytná štvrť, jedinečným spôsobom vybudovaná v Kjongru-dongu, bude domovom pracujúcich ľudí vrátane inovátorov práce v rôznych odvetviach, osôb s významnými zásluhami, vedcov, pedagógov a spisovateľov, ktorí sa venujú strane a štátu, odrážajúc láskyplnú starostlivosť súdruha Kim Čong Una.

Súdruh Kim Čong Un, ktorý venuje osobitnú pozornosť poskytovaniu lepších a kvalitnejších životných podmienok občanom, pred rokom vytýčil plán rozvoja úrovne civilizácie v hlavnom meste a architektúry orientovanej na čučche, pričom zmapoval plán na vybudovanie špeciálnej obytnej štvrte harmonickým usporiadaním radových, viacposchodových a nízkopodlažných obytných domov a zariadení pre verejné služby na najlepšom mieste na brehu rieky Potchong, pretekajúcej centrom mesta. Potom počas uplynulého roka preskúmal množstvo návrhov a s jeho energickým vedením vyriešil každý problém vznikajúci pri stavbe.

Obytná štvrť jedinečného typu postavená pod priamym vedením súdruha Kim Čong Una bola úspešne dokončená, aby obyvateľom poskytla maximálny komfort bývania. Luxusné obytné domy boli postavené v dobrej harmónii s okolitým prostredím a v okolí boli urobené terénne úpravy. V dôsledku toho úroveň civilizácie v meste a scenéria nábrežia rieky Potchong prešli radikálnou zmenou.

Vážený súdruh generálny tajomník dlho obchádzal sektor a hovoril, že stavbári vynaložili za posledný rok veľa úsilia na realizáciu rozhodnutia strany a výrazne podporovali politiku strany v oblasti výstavby. Povedal, že vďaka horlivej oddanosti a nezištnému úsiliu staviteľov bola v centre hlavného mesta vybudovaná vzorová obytná štvrť nového typu, ktorá zosobňuje architektonickú a estetickú ideu našej strany a dokonale spája modernosť s komfortom, pričom vyjadril spokojnosť a veľkú radosť v mene Ústredného výboru strany.

Opakovane zdôraznil, že skúsenosti získané pri budovaní novej vzorovej obytnej štvrte v Kjongru-dongu majú veľmi dôležitý význam pre splnenie bezprostrednej úlohy výstavby v centre mesta a na perifériách, ktorú naša strana predložila v rámci svojho plánu rozsiahlej výstavby obytných domov.

Vyzval stavebné inštitúcie na všetkých úrovniach v Pchjongjangu a provinciách, aby sa naďalej usilovali o rozsiahle zavádzanie štandardov, úspechov a skúseností získaných v takýchto architektonických a krajinárskych návrhoch a ďalej rozvíjali úroveň dizajnu vo všetkých oblastiach, aby uspokojili každodenne rastúce požiadavky našich ľudí. Na tento účel je potrebné vynaložiť maximálne úsilie.

Projektantské inštitúcie a vzdelávacie organizácie na všetkých úrovniach sa musia zamerať na podrobné preskúmanie svetovej úrovne najmä v krajinnom dizajne a aktívne zavádzať krajinársky štandard a metódy, aby vyhovovali špecifickým podmienkam našej krajiny.

Poskytol dôležité poučenia o stratégii rozvoja architektúry typu čučche, pričom poznamenal, že výstavba je dôležitým politickým dielom zvyšovania celkovej sily krajiny a privádzania našich ľudí k socialistickej civilizácii nášho vlastného štýlu.

Zisťoval informácie o stavbe, celé hodiny obzeral interiér obydlí rôznych štýlov. Konštatujúc, že ​​interiér domov je vhodný pre život ľudí, bol tak potešený, že môže opäť poskytnúť našim pracujúcim ľuďom ďalšie nádherné domy.

Povedal, aby odovzdali bytové dekréty ľuďom vybraným z rôznych odvetví a nariadil uskutočniť významnú slávnosť odovzdania pred významným Dňom Slnka. Všetci funkcionári a stavitelia boli plní pevného odhodlania vykonávať ešte väčšie zázraky a inovácie v plodnom budovateľskom boji za vybudovanie silnej civilizovanej krajiny, ktorá predstihne svetovú úroveň, z celého srdca podporujúc plán lásky k ľudu a nezištnosti váženého súdruha Kim Čong Una.

 

 

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp, redakčne skrátené