Skip to content

Slavnostní zahájení výstavby skleníkového zemědělského družstva Rjonpcho

Vážený soudruh KIM ČONG UN přednesl strhující projev a osobně odhodil první rýč zeminy

 

Pchjongjang 19. února čučche 111 (2022) (KCNA) – Dle rozhodnutí a směrnice 4. pléna 8. Ústředního výboru Korejské strany práce, které stanovilo velkolepý projekt urychlení komplexního rozvoje výstavby socialismu našeho stylu, bude postaveno rozsáhlé moderní skleníkové zemědělské družstvo v oblasti Rjonpcho v okrese Hamdžu v provincii Jižní Hamgjong.

Ústřední výbor strany, který považuje zlepšení civilizace a blahobytu lidu za nejvyšší princip své činnosti, stanovil zlepšení výživy lidu politikou rozsáhlé výstavby moderních a výnosných skleníkových zemědělských družstev v celém státě. Jako jeden z důležitých státně politických úkolů v budování pro rok 2022 navrhl výstavbu skleníkového zemědělského družstva Rjonpcho a tímto čestným úkolem pověřil jednotky lidové armády, které nashromáždily bohaté zkušenosti s výstavbou skleníkových zemědělských družstev.

18. února se slavnostně konalo zahájení výstavby skleníkového zemědělského družstva Rjonpcho.

Slavnostního zahájení se zúčastnil generální tajemník Korejské strany práce a předseda pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky vážený soudruh Kim Čong Un.

Přítomni byli člen prezídia politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce a tajemník Ústředního výboru strany pro organizační záležitosti soudruh Čo Jong Won, vedoucí tajemník provinčního výboru strany v Jižním Hamgjongu soudruh Ri Čong Nam a funkcionáři a pracující lid provincie Jižní Hamgjong.

Dostavili se také funkcionáři orgánů ozbrojených sil, mezi nimi soudruzi Ri Jong Gil a Kim Čong Gwan, a vojenští budovatelé.

Když byla slavnost zahájena, byla slavnostně zahrána státní hymna KLDR.

Vážený soudruh Kim Čong Un přednesl strhující projev.

Vyjádřil radost z toho, že po zahájení výstavby obytných domů s 10 tisíci byty pro rok 2022, která má velký význam při řešení problému bydlení pro obyvatele hlavního města, byla zahájena výstavba rozsáhlého skleníkového zemědělského družstva, které výrazně pomůže životu obyvatel města Hamhung a provincie Jižní Hamgjong. Poslal bojový pozdrav sloužícímu mužstvu lidové armády a funkcionářům ve stavebnictví, kteří jsou nasazeni na frontě Rjonpcho, aby úspěšně plnili nejdůležitější stranický a státní politický úkol v oblasti stavební politiky.

Na slavnostním zahájení přednesli generálové Korejské lidové armády soudruzi Kim Mjong Sik a Kim Kwang Hjok projevy odhodlání.

Na památku zahájení výstavby skleníkového zemědělského družstva odhodil vážený soudruh Kim Čong Un osobně první rýč zeminy a následně stiskl tlačítko elektrického odstřelu.
V tu chvíli se hlasitě ozval mohutný zvuk první exploze oznamující zahájení výstavby.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp