Skip to content

Blahopřání k 80. narozeninám předsedy Společnosti Pektusan

10. ledna 2022 slaví 80. narozeniny předseda Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan a České skupiny pro studium a uskutečnění myšlenky čučche vážený soudruh RSDr. Jozef Servista, nositel Řádu přátelství Korejské lidově demokratické republiky 1. a 2. stupně. Při této příležitosti zveřejňujeme blahopřání od Společnosti korejsko-českého přátelství, doručené z Pchjongjangu.

 

* * *

 

Vážený pane předsedo, soudruhu Jozefe Servisto (요제프 쎄르비스따동지),

píšeme Vám u příležitosti Vašich 80. narozenin, abychom Vám zaslali co nejsrdečnější pozdravy.

Nejprve nám dovolte, abychom Vám vyjádřili hlubokou úctu a poděkování za to, že jste jako předseda Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan vyvinul velké a upřímné úsilí o rozvoj přátelských vztahů mezi národy Koreje a České republiky, pramenící z dlouholetých citů hlubokého přátelství ke korejskému lidu.

Díky skutečným přátelům, jako jste Vy, a Vaší pevné podpoře jsme mohli pokračovat v pokroku s přesvědčením a vírou ve vítězství socialismu a považovat výzvy a manévry nepřátelských sil za absurdní.

Budeme se dále snažit ze všech sil posilovat přátelská pouta mezi národy obou zemí a udržovat úzké kontakty s Vámi a Vaším sdružením.

Upřímně si přejeme, aby Vaše zdraví přinášelo štěstí Vaší rodině a dodávalo sílu Vašemu sdružení.

Využívajíce této příležitosti, s uvítáním nového roku 2022 přejeme všem členům Vaší společnosti pevné zdraví, štěstí v rodině a další úspěchy ve Vaší práci.

 

Rju Kjong Il
předseda Společnosti korejsko-českého přátelství

 

Son Ču Song
generální tajemník Společnosti korejsko-českého přátelství

 

* * *

 

Výbor Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan a České skupiny pro studium a uskutečnění myšlenky čučche se srdečně připojuje k blahopřání korejských soudruhů a přeje soudruhu Servistovi vše nejlepší k narozeninám, zejména pevné zdraví a mnoho úspěchů v pokračování jeho dlouholeté záslužné práce pro věc československo-korejského, respektive česko-korejského přátelství a věc socialismu.
 


 
Soudruh RSDr. Jozef Servista s mimořádným a zplnomocněným velvyslancem KLDR v Praze soudruhem PhDr. Ču Won Čcholem