Skip to content

Akademie národní obrany provedla zkušební odpálení nové hypersonické rakety Hwasong-8

Pchjongjang 29. září čučche 110 (2021) (KCNA) – Ráno 28. září provedla Akademie národní obrany Korejské lidově demokratické republiky zkušební odpálení nové hypersonické rakety Hwasong-8 ve vsi Tojang okresu Rjongrim v provincii Čagang.

Test sledoval člen prezídia politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce a tajemník Ústředního výboru strany soudruh Pak Čong Čchon společně s vedoucími kádry v oblasti obranné vědy.

 

 

Práce na výzkumu a vývoji hypersonické rakety, jeden z pěti hlavních úkolů strategického zbrojního průmyslu v pětiletém plánu rozvoje obranné vědy a rozvoje zbraňových systémů, předloženém na 8. sjezdu strany, pokročila v důsledném, vědeckém a spolehlivém vývojovém procesu.

Rozvoj tohoto zbraňového systému, který byl považován za nejdůležitější práci se zvláštní pozorností Ústředního výboru strany, má velký strategický význam při mimořádném nárůstu nezávislé supermoderní vědecké a technické síly v oblasti národní obrany a všestranném posílení schopnosti sebeobrany našeho státu.

V prvním zkušebním startu vědci národní obrany potvrdili ovladatelnost a stabilitu rakety během aktivního letu, její technické vlastnosti, včetně naváděcí manévrovatelnosti a klouzavého letu samostatné hypersonické klouzavé hlavice. Potvrdili také bezpečnost poprvé zavedeného systému palivové ampule a motoru.

Výsledky testů prokázaly, že všechny technické specifikace splňují konstrukční požadavky.

Soudruh Pak Čong Čchon zdůraznil strategický význam vývoje hypersonické rakety a jejího bojového nasazení, stejně jako vojenský význam, který má přeměna všech raketových palivových systémů na ampulové. Vyzval celý kolektiv obranného výzkumu a dělnickou třídu muničního průmyslu, aby se odvážněji pozvedli k uskutečnění závěrů 8. sjezdu strany a stonásobně a tisícinásobně posílili obranyschopnost země.

 


Soudruh Pak Čong Čchon

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp