Skip to content

Setkání s válečnými veterány

Pchjongjang 24. července čučche 110 (2021) (KCNA) – U příležitosti 68. výročí vítězství ve velké Vlastenecké osvobozenecké válce uspořádaly 23. července organizace pracujících setkání s válečnými veterány.

Zúčastnil se předseda Ústředního výboru Socialistického svazu vlastenecké mládeže soudruh Mun Čchol, předsedkyně Ústředního výboru Socialistického svazu žen Koreje soudružka Kim Čong Sun, funkcionáři svazu mládeže a svazu žen, mládež, studenti a členky svazu žen.

 

 

Na setkání s mládeží a studenty města Pchjongjangu, které se konalo v Ústředním domě mládeže, přednesl projev válečný veterán soudruh Pak Mjong Sik. Hovořil o dnech, kdy pod vedením nepřemožitelného velitele s železnou vůlí, velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena, korejský lid dosáhl hrdého vítězství ve válce za osvobození vlasti rozhodným zmařením ozbrojené invaze spojených imperialistických sil.

Požádal, aby všechna mládež následovala bojového ducha hrdinů válečných let a plně projevila svou moudrost a statečnost na svých pracovištích, v bojových oblastech velkého vzestupu.

Válečná veteránka soudružka Rim Čchan Džu promluvila na setkání s funkcionářkami a členkami svazu žen, které se konalo v Sále žen. Zdůraznila, že vítězství ve Vlastenecké osvobozenecké válce je vzácným výsledkem vynikajících vojenských myšlenek, strategie a taktiky, odvahy a ocelové vůle, moudrého vedení velkého vůdce a také hrdým vítězstvím dosaženým bezpříkladnou odvahou a obrovským hrdinstvím sloužícího mužstva lidové armády a lidu.

Srdečně vyzvala všechny funkcionářky a členky svazu žen, aby pevně důvěřovaly váženému soudruhu Kim Čong Unovi a následovaly pouze jeho za všech okolností a s plnou duševní silou dosáhly velkých úspěchů v boji za uskutečnění závěrů sjezdu strany.

  

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp