Skip to content

Pro konfrontaci s USA je nutné posílit silné odstrašující prostředky

Pchjongjang 2. května čučche 110 (2021) (KCNA) – Vedoucí odboru pro záležitosti USA Ministerstva zahraničních věcí KLDR Kwon Čong Gun vydal 2. května následující tiskové prohlášení:

Ve svém prvním projevu v Kongresu po nástupu do funkce mluvil vládce USA znovu svým jazykem. To, že hovořil o diplomacii a rozhodném zastrašování a označil KLDR za „vážnou hrozbu“ pro bezpečnost USA a světa, jsme již očekávali, protože tato slova slyšíme od Američanů obvykle. Nelze však ignorovat skutečnost, jak americký vládce ve svém prvním politickém projevu objasnil svůj postoj ke KLDR. Jeho prohlášení jasně odráží jeho záměr pokračovat v prosazování nepřátelské politiky vůči KLDR, jak to USA dělají již více než půl století.

 

 

Dokonce i američtí odborníci odhadují, že jen z jedné věty se mohou mnoho dozvědět o směru a zaměření jeho politiky vůči KLDR.

Spojené státy americké, které nám vyhrožují bezpříkladnou brutální nepřátelskou politikou a neustálým jaderným vydíráním, označují naše odstrašující sebeobranné síly za „hrozbu“. Toto samo o sobě je nelogické a porušuje naše právo na sebeobranu.

Pokud jde o „diplomacii“, na které USA trvají, je to jen falešný vývěsní štít pro utajení jejich nepřátelských činů. „Zastrašení“, o kterém hovoří, je pro nás pouze prostředkem jaderných hrozeb.

Jaderné vojenské manévry, které proti nám zahájila nová americká administrativa bezprostředně po nástupu k moci, skutečně přesně ukazují, kdo komu na Korejském poloostrově hrozí, a opět jasně potvrzují, že pro konfrontaci s USA je nutné posílit silné odstrašující prostředky.

Budou-li USA stále usilovat o provádění staré a zastaralé politiky a zacházet s korejsko-americkými vztahy z pozice a perspektivy studené války, budou v blízké budoucnosti čelit vážnější krizi, s níž bude těžké se vypořádat.

V tomto okamžiku americký vládce nepochybně udělal velkou chybu.

Jelikož byl vyjasněn základ nové americké politiky vůči KLDR, jsme nuceni přijmout vhodná opatření a v průběhu času budou USA čelit velmi vážné situaci.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp