Skip to content

Dopis k výročí založení Korejské lidové revoluční armády

Vážený soudruh

 

Kim Čong Un

 

generální tajemník Korejské strany práce

 

předseda pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky

 

vrchní velitel ozbrojených sil Korejské lidově demokratické republiky

 

P c h j o n g j a n g

 

 

Vážený soudruhu maršále!

 

Přijměte naše pozdravy v tyto dny, kdy si připomínáme, že uplynulo 89 let od památného dne 25. dubna 1932, kdy věčný prezident soudruh Kim Ir Sen založil slavnou Korejskou lidovou revoluční armádu. S obdivem si připomínáme hrdinnou bojovou cestu korejské armády, vedoucí až k osvobození Vaší nádherné země a k vytvoření samostatné Korejské lidově demokratické republiky.

 

 

S velkou prozíravostí k možným nebezpečím imperialistických nepřátel velký vůdce soudruh Kim Ir Sen v roce 1948 rozvinul revoluční armádu v pravidelné ozbrojené síly a založil Korejskou lidovou armádu. Ta poté dosáhla slavného vítězství ve velké Vlastenecké válce hrdinného korejského lidu proti agresi jihokorejské loutkové vlády, USA a dalších imperialistických zemí vůči mírumilovnému lidu Vaší vlasti.

 

Korejská lidová armáda je dnes nejmoderněji vyzbrojenou, výborně vycvičenou a na ideji čučche pevně semknutou neporazitelnou silou, která je zárukou dalšího všestranného rozvoje socialistického státu a jeho nezávislosti a bezpečnosti.

 

 

Vážený soudruhu maršále,

 

velmi pozorně sledujeme Vaši neúnavnou snahu o znovusjednocení poloostrova a spolu s tím Vaše trvalé úsilí ubránit KLDR před stálými hrozbami, především ze strany USA. Vámi vedená Korejská lidová armáda naplňuje Vámi vytyčený cíl, že mír může být zaručen pouze mocnou vojenskou silou, zaručující princip sebeobrany země a budování její další obranyschopnosti.

 

Přejeme příslušníkům Korejské lidové armády, všemu korejskému lidu a Vám osobně nové úspěchy při mírovém socialistickém rozvoji země a při zajišťování její obranyschopnosti a samostatnosti.

 

Společnost česko-korejského přátelství Pektusan,

Česká skupina pro studium a uskutečnění myšlenky čučche

 

V Praze dne 23. dubna 2021