Skip to content

Zahájena výstavba na nábřeží řeky Potchong

 

Vážený soudruh KIM ČONG UN si místo znovu prohlédl

 
Pchjongjang 1. dubna čučche 110 (2021) (KCNA) – Bude zahájena výstavba moderních řadových bytových domů na nábřeží řeky Potchong. Tato obytná čtvrť bude ztělesňovat velkolepý plán naší strany pro rozvoj architektury a myšlenku její architektury „masy nade vše“.

Generální tajemník Korejské strany práce a předseda pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky vážený soudruh Kim Čong Un si společně s tajemníky Ústředního výboru strany znovu prohlédl staveniště.

Byla zahájena další užitečná stavba, během níž bude realizován dalekosáhlý plán soudruha Kim Čong Una, jehož cílem je představit našemu lidu čtvrť moderních řadových bytových domů na dobře zvoleném místě na břehu malebné řeky Potchong.

 

 

Vážený soudruh Kim Čong Un se při kontrole rozmístěných stavebních jednotek, připravujících se na zahájení stavby, seznámil s oblastmi určenými pro stavbu.

Vážený soudruh Kim Čong Un zdůraznil, že výstavba řadových bytových domů s 800 byty je projektem odrážejícím myšlenku a záměr Ústředního výboru strany obnovit vzhled města novými obytnými budovami a vytvořit vysoce  rozvinuté životní prostředí a podmínky pro lid. Poznamenal, že všechny stavební jednotky by měly přesně chápat důležitost projektu a s horlivým odhodláním a vytrvalostí uskutečňovat dalekosáhlou politiku naší strany v oblasti výstavby hlavního města.

Vážený soudruh Kim Čong Un řekl, že projektu bude vždy věnovat pozornost a osobně posílí organizaci a vedení stavebních prací, protože za projekt zodpovídají přední stavební jednotky. Uvedl, že je nutné pečlivě vypracovat operační plán pro každou fázi a organizovat velení stavby, důsledně zajišťovat vybavení a materiály, podporovat politickou práci a soutěžení mezi jednotkami, čímž se vytvoří příkladná zkušenost z výstavby obytného sektoru města v bitvě o rychlost i praktické schopnosti.

Vážený soudruh Kim Čong Un zdůraznil potřebu znovu pochopit význam bytové výstavby, jednoho z naléhavých problémů při zlepšování životní úrovně lidu, a zavést novátorský postup nejen při výstavbě 50 tisíc bytů v Pchjongjangu, ale také při výstavbě v provinciích. Podotknul, že během nového pětiletého plánu strana dosáhne ještě většího pokroku v oblasti bydlení a komunálních služeb a ekologického prostředí, a tak poskytne našemu lidu úžasné kulturní a materiální výhody, aby nemusel nikomu závidět.

Vážený soudruh Kim Čong Un vyjádřil očekávání a přesvědčení, že přední stavební jednotky připravené k boji, které se podílejí na výstavbě řadových bytových domů s 800 byty na nábřeží řeky Potchong a ze srdce podporují skvělou politiku naší strany v oblasti výstavby hlavního města, co nejdříve postaví kolébku štěstí, na kterou se náš lid těší. 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp