Skip to content

Jihokorejský papoušek vychovaný Amerikou žvaní drzé nesmysly

Pchjongjang 30. března čučche 110 (2021) (KCNA) – Zástupkyně vedoucího odboru propagandy a agitace Ústředního výboru Korejské strany práce Kim Jo Džong 30. března zveřejnila následující tiskové prohlášení:

Pokaždé, když slyším různé hlasy z jihu za demarkační linií, jsem ohromena, zvláště když jihokorejský vládce osobně něco řekne o nás před publikem.

Projev vládce jižní Koreje, který přednesl 26. března na takzvaném „ceremoniálu ke Dni obrany Západního moře“, znovu překvapil náš lid.

V tento den žvanil nesmysly, když diskutoval o našem nedávném zkušebním odpálení nové taktické řízené střely. „…Vím velmi dobře, že všichni občané pociťují velkou obavu z nedávného odpálení rakety na severu. Nyní je nejvyšší čas, aby jih, sever a USA vyvinuli úsilí o pokračování dialogu. V žádném případě není žádoucí vznik potíží, které narušují atmosféru dialogu… “

To znamená, že naše opatření k posílení schopnosti národní obrany, která patří k výkonu legitimního svrchovaného práva KLDR, vyvolalo obavy mezi krajany na jihu a také narušilo a znemožnilo atmosféru dialogu právě v době, kdy je vyvíjeno úsilí o jeho pokračování.

To je opravdu vrchol drzosti.

Ani nyní nezapomínáme. Připomeňme si nesmysly, které řekl sám vládce jižní Koreje 23. července 2020 během návštěvy svého obranného výzkumného ústavu: „Byl jsem velmi nadšený pohledem na obrovskou raketu a přesností zásahu cíle v moři bez sebemenší odchylky. Pociťoval jsem sebevědomí, když jsem viděl ultramoderní strategické zbraně vybavené nejvyšší úrovní přesnosti na světě a mocnou ničivou silou. Nyní jsme dosáhli bodu vývoje balistických raket s dostatečným dostřelem, které lze zatížit hlavicí o hmotnosti nejvyšší úrovně na světě, která by stačila k obraně míru na Korejském poloostrově.“

Tato „řeč“ je v pozoruhodném kontrastu s pamětním projevem před několika dny.

Pokud jde o zkušební odpálení balistických raket prováděné Výzkumným ústavem obranné vědy jižní Koreje, říká, že je zaměřeno na mír a dialog na Korejském poloostrově, zatímco odpálení provedené Akademií obrany KLDR je nežádoucí věcí, která vyvolává znepokojení mezi krajany na jihu a komplikuje atmosféru dialogu. Těžko můžeme potlačit údiv nad jeho nestoudností.

Ztratil jakoukoli základní logiku i tvář.

Takové nelogické a bezostyšné chování je navlas podobné gangsterské logice USA, které narušují naše právo na sebeobranu jako porušení „rezolucí“ OSN a „hrozbu“ pro mezinárodní společenství.

Nemůže mu být líto, že je „chválen“ jako papoušek vychovaný Amerikou.

Přestal se ovládat nebo si sám kope jámu?

Měl by přemýšlet na o tom, jak ho vidí svět.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp