Skip to content

Vážený soudruh KIM ČONG UN zkontroloval nové autobusy

 

Pchjongjang 26. března čučche 110 (2021) (KCNA) – Generální tajemník Korejské strany práce a předseda pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky vážený soudruh Kim Čong Un se seznámil se zkušebními výrobky nových autobusů.

Vážený soudruh Kim Čong Un, který vždy věnuje pozornost řešení problému veřejné dopravy v hlavním městě, rozvinul velkolepý plán k přijetí rozhodných opatření pro zlepšení přepravy obyvatel Pchjongjangu, přestože byl velmi zaneprázdněn vedením 2. plenárního zasedání 8. Ústředního výboru strany, a zajistil podrobné diskuse o konkrétních otázkách vznikajících při rozvoji sítě veřejné dopravy hlavního města.

 

 

Poté, co funkcionáři a dělnická třída Všeobecného dopravního podniku města Pchjongjangu a Pchjongjangského autobusového závodu obdrželi úkol stanovený váženým soudruhem Kim Čong Unem, v krátké době vyvinuli prototypy autobusu a dvoupodlažního autobusu a informovali o tom Ústřední výbor strany.

Před budovou Ústředního výboru strany prototypy autobusů zkontroloval vážený soudruh Kim Čong Un a spolu s ním kádry strany a vlády soudruzi Čo Jong Won, Kim Tok Hun, Čong Sang Hak, Ri Il Hwan, O Su Jong, Čche Sang Gon a Kim Če Rjong a vedoucí tajemník Městského výboru Korejské strany práce v Pchjongjangu soudruh Kim Jong Hwan.

Vážený soudruh Kim Čong Un nastoupil do autobusů a podrobně se seznámil s jejich technickými vlastnostmi. Uvedl, že je dobré, že Pchjongjang začal řešit výrobu autobusů na základě vlastních technických sil a výrobní základny. Dodal, že ve velkém množství musí být vyráběny autobusy zkrášlující město a vhodné pro lid a strana to musí aktivně podporovat.

Vážený soudruh Kim Čong Un zdůraznil, že zmírnění tlaku na osobní dopravu v hlavním městě a zajištění maximálního pohodlí cestujícím jsou jednou z hlavních otázek správy hlavního města a jsou důležité pro zajištění vyšší úrovně společenského a kulturního života lidu.

Vážený soudruh Kim Čong Un se seznámil s problémy vznikajícími při výrobě autobusů, stanovil roční cíle výroby a přijal opatření k jejich dosažení.

  

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp