Skip to content

Nekalost neunikne přísnému soudu spravedlnosti

Pchjongjang 19. března čučche 110 (2021) (KCNA) – 19. března vydalo Ministerstvo zahraničních věcí Korejské lidově demokratické republiky následující prohlášení:

17. března se malajský orgán dopustil neodpustitelného zločinu, když násilně vydal našeho nevinného občana do USA při obvinění z „trestného činu“.

Tento incident, šokující pro celý svět, je přímým důsledkem intrik a spiknutí proti naší republice, vyvolaných nejohavnějšími nepřátelskými intrikami Spojených států, jejichž cílem je izolovat a zardousit naši republiku, a proamerickým patolízalstvím malajského orgánu.

 

 

Náš dotyčný občan je zaměstnancem, který se v Singapuru dlouhodobě zabýval legitimními zahraničněobchodními aktivitami. Verze o jeho zapojení do takzvaného „praní špinavých peněz“ je nepodloženým výmyslem a naprostou intrikou.

To lze ilustrovat skutečností, že u opakovaných soudních procesů po výskytu incidentu naše místní zastoupení a právník opakovaně a rozhodně požadovaly od malajských justičních orgánů poskytnutí „důkazů o podezření“ souvisejícím s „praním špinavých peněz“, ale malajské soudní orgány nikdy nepředložily jasné věcné důkazy na podporu svého podezření.

Ode dne, kdy byla vytvořena absurdní intrika a náš občan zatčen za bílého dne, uplynulo více než 670 dní. Celý proces akce ukazuje celému světu, že malajský orgán není ničím jiným než nezákonnou a zločinnou chátrou, která nemá ani základní právní čest, nemluvě o nezávislosti.

Bezprostředně po incidentu byli představitelé malajských zákonných orgánů pozváni na recepci uspořádanou americkým velvyslancem v Malajsii a obdrželi příslib obrovské peněžní odměny a dokonce uzavřeli dohodu o „bezplatné dodávce vojenského vybavení“. Tato skutečnost sama o sobě hovoří více než dost o ohavné povaze malajského orgánu, který neváhá odhodit spravedlnost, morálku a svědomí za příslib hrstky dolarů.

Malajský orgán, oficiálně označovaný za vládu, se slepou poslušností přijímá nespravedlivý nátlak USA a v rozporu s obecně uznávaným mezinárodním právem obětoval našeho občana nepřátelským intrikám Spojených států. Jedná se o hanebný čin a neodpustitelný závažný zločin.

Nekalost nemůže uniknout přísnému soudu spravedlnosti.

Současná akce malajského orgánu představuje otevřené přistoupení a přímou spoluúčast v nepřátelských intrikách proti republice ze strany Spojených států, které se snaží narušit svrchovanost, právo na existenci a právo na rozvoj našeho státu.

Vztahy mezi KLDR a USA, nejnepřátelštější na této planetě, jsou technicky ve válce již více než 70 let. To potvrzuje nepopiratelná realita.

Je nepravděpodobné, že by malajský orgán neznal tuto strohou skutečnost.

Malajský orgán, slepě patolízalský ke Spojeným státům, které jsou hlavním nepřítelem našeho státu, nejenže přinutil našeho občana usednout na lavici obžalovaných, ale nakonec ho předal USA, čímž nemilosrdně zničil celý základ vztahů mezi oběma zeměmi založený na úctě k suverenitě.

V souvislosti se současnou vážnou situací oznamuje Ministerstvo zahraničních věcí KLDR úplné přerušení diplomatických vztahů s Malajsií, která se pod nátlakem dopustila mimořádně nepřátelského činu proti našemu státu.

Od této chvíle bude malajský orgán plně odpovědný za všechny důsledky vzniklé ze vztahu obou zemí.

Předem varujeme USA, zákulisní manipulátory a podněcovatele této události, že i ony budou muset zaplatit náležitou cenu.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp