Skip to content

Nové domy pro tisíce rodin ve městě Samdžijon

Pchjongjang, 14. listopadu čučche 109 (2020) (KCNA) – Ve městě Samdžijon v oblasti Pektusanu došlo k další významné události. Úsilím všech velících důstojníků a členů úderné brigády divize „16. února“ a vojenských budovatelů byly postaveny ve více než 10 čtvrtích a obcích města Samdžijon nové obytné domy pro několik tisíc rodin.

Shromáždění k předání nových domů se konala od 11. do 13. listopadu domů se konala v Pektusanmiljong-dong, Sinmusong-dong, Rimjongsu-dong, Pchotche-dong, Ohomuldong-dong, Čunghung-ri, Hunggjesu-ri, Sobeksan-ri, Peksam-ri, Poso-ri a Tchongsin-ri.
 

 

Přítomni byli místopředseda vlády soudruh Tong Čong Ho, ministr výstavby a průmyslu stavebních materiálů soudruh Pak Hun a zástupce vedoucího oddělení Ústředního výboru strany soudruh Pak Song Čchol, funkcionáři a pracující města Samdžijon, velitelé a členové úderné brigády divize „16. února“ a vojenští budovatelé.

Na shromážděních zazněly blahopřejné projevy. Řečníci uvedli, že díky srdečné péči váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una byly v oblasti Pektusanu vystavěny pohádkové socialistické vesnice. Jako odraz jednomyslnosti všeho lidu země vyjádřili vděčnost váženému nejvyššímu vůdci soudruhu Kim Čong Unovi, který objímá všechen náš lid ve své náruči a přináší mu veškeré štěstí tohoto světa. Zdůraznili, že funkcionáři a pracující lid města by měli dále zkrášlovat svatyni revoluce jako ideální místo socialismu, řádně ji spravovat a upřímně podporovat naši stranu s čistým svědomím a smyslem pro povinnost.

Na shromážděních byly předány bytové dekrety. Poté zazněly projevy odhodlání. Za nekonečného smíchu, šťastných písní a veselých tanců se obyvatelé začali stěhovat do nových domovů. Funkcionáři navštívili nové domy, blahopřáli jejich obyvatelům a sdíleli s nimi radost.

  

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp