Skip to content

Vysoká ostražitost k zabránění smrtící pandemii

Pchjongjang, 15. listopadu čučche 109 (2020) (KCNA) – V naší zemi se stále prohlubuje nouzová protiepidemická práce k zajištění vysoké ostražitosti a všelidové jednoty v akci proti šíření smrtící globální pandemie COVID-19.

Ústřední nouzové protiepidemické jednotky ještě důsledně zavádějí protiepidemickou disciplínu a pořádek, posilují materiálně-technickou základnu protiepidemické oblasti a zajišťují, aby všechny oblasti a jednotky pevně udržovaly vysokou bdělost.

Mobilizací všech propagandistických a agitačních prostředků a sil se rozvíjí ideologická a vzdělávací práce, aby funkcionáři, členové strany a pracující lid bezpodmínečně dodržovali protiepidemická opatření státu.

Jednotky odpovědné za kontrolu a karanténu používají různé metody dezinfekce vyhovující druhům, balení a teplotním podmínkám dodávaného zboží v souladu s protiepidemickými požadavky. Vyzývají příslušné členy, aby přísně a spolehlivě chránili hlavní brány pro zabránění vpádu zhoubného viru.

Nouzové protiepidemické jednotky po celé zemi naléhavě žádají pracovníky protiepidemických stanovišť, aby zvýšili svou odpovědnost v souladu s chladným počasím a zvyšováním obratu lidí a vozidel v souvislosti se zajištěním zeleniny pro přípravu kimčchi. Zajišťují, aby občané přísně dodržovali protiepidemická pravidla, včetně nošení roušek a dezinfekce rukou a aby nebyly zjištěny ani nejmenší nedostatky v zastavení šíření viru.

Instituce, podniky a továrny udržují svá pracoviště čistá a uklizená a dále zlepšují pracovní podmínky, jsou plně vybaveny dezinfekčními prostředky, sterilizátory a osobními ochrannými prostředky. Rovněž skladují a používají suroviny a další materiály po jejich důkladné dezinfekci.

Orgány veřejného zdraví vyzývají zdravotnické pracovníky odpovědné za domácnosti, aby prováděli lékařská vyšetření obyvatel odpovědněji. Pracující ve veřejné dopravě dodržují přísnou protiepidemickou disciplínu, aby důkladně zabránili proniknutí nového koronaviru.
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Korea dnes – Čosonui onul, https://dprktoday.com