Skip to content

Komplex hospodářských zvířat okresu Sepcho se každým dnem modernizuje

Pchjongjang, 10. listopadu čučche 109 (2020) (KCNA) – Stáda ovcí a krav se vlní jako mraky na loukách roztažených do nekonečné dálky a všude jsou postaveny krásné vesnice, stáje pro dobytek a veřejné budovy a ve větru se ozývá píseň pastevců. Toto je nádherné panorama komplexu hospodářských zvířat okresu Sepcho, podobné krásnému obrázku.

Tato oblast je již dlouhou dobu známa sněhem, deštěm a větrem, ale nyní se úplně změnila na oblast s velkou úrodou trávy, masa a mléka. Pod moudrým vedením váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una, který přijal opatření k zahájení velkolepého díla přeměny přírody na náhorní plošině Sepcho v novém století čučche, byla opuštěná náhorní plošina Sepcho přeměněna k nepoznání.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce připravil skvělý program pro rozvoj chovu zvířat v naší zemi a nasměroval jej tak, aby se oblast Sepcho stala největší základnou hospodářských zvířat v naší zemi.

Dnes se vzhled komplexu hospodářských zvířat v okrese Sepcho ještě více mění. Množství produkce masa každý rok překonává rekord a letos se zvýšilo více než 4,5krát oproti roku 2016 a množství mléka se zvýšilo o několik tisíc litrů.

Díky zavedení vědeckého systému pro chov plemenných zvířat a zavedení techniky transplantace embryí a umělé inseminace se počet nejlepších plemenných zvířat, včetně krav, ovcí a koz, zvýšil o několik set tisíc.

V Pchjongjangském masokombinátu se nepřetržitě vyrábí celá řada hotových masných výrobků.

Nápis „Omládni, požehnaná země“ na nekonečně široké louce dává důvěru ve světlou budoucnost vlasti.

  

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp